DOPRAVNÍ A LYŽAŘSKÉ INFORMACE: Tento týden nás znovu čeká sněžení, ale i náledí. V kraji se už takřka rozjelo naplno lyžování

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz a Pixabay)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz a Pixabay)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz a Pixabay)
Co se děje 12. 2. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zima se v kraji v tomto týdnu ještě zdrží. Přes den se budou teploty držet kolem nuly nebo lehce nad nulou, v noci mohou teploty klesat i k mínus deseti stupňům. Kromě sněžení meteorologové nevylučují ani mrznoucí srážky a náledí. Na horách se tak znovu vylepší podmínky pro lyžování či snowboard.

Zejména v úterý mohou řidiči opět počítat s dalšími přívaly sněhu. Podle předpovědi by právě v tento den mělo sněžit na celém území. A vyloučeny nejsou sněhové přeháňky ani během celého týdne. Řidiči by tak opět měli být obezřetní a neměli by na cestách zbytečně riskovat. Jenom minulou středu, kdy sněžilo prakticky celý den, se na území kraje staly desítky nehod. Některá místa byla rovněž nesjízdná. S podobnými komplikacemi tak mohou řidiči počítat i v dalších dnech.

Komu sněžení rozhodně udělá radost, to budou provozovatelé lyžařských středisek. Výběr toho, kam si jet ve Zlínském kraji zalyžovat, už je poměrně velký. V provozu je Bílá i Búřov, kde mají aktuálně mezi 20-50 centimetry sněhu, včetně prašanu. Středisko Jezerné ve Velkých Karlovicích nabízí mezi 20-60 centimetry sněhu, na Kyčerce je sněhová pokrývka mezi 30-60 centimetry, Mezivodí nabízí dokonce 80 cm sněhu. V provozu jsou také vleky na Pozděchově, kde je mezi 25-55 cm technického sněhu, dva vleky najdou lyžaři i na Pustevnách, kde je do 45 cm sněhu. Čtyři sjezdovky jsou otevřené v areálu Rališka, která nabízí 30-70 cm sněhu, stejně jako na Razule, kde jsou v provozu tři sjezdovky. Skipark Gruň má až 50 centimetrovou sněhovou pokrývku. V provozu jsou i všechna lyžařská střediska na Soláni. Takřka metr sněhu mají ve skiareálu Velké Karlovice-Machůzky, Troják nabízí tři sjezdovky a U Sachovy Studánky najdou lyžaři dokonce pět sjezdovek v provozu. Na Kohútce je v provozu devět vleků a šest sjezdovek a lyžuje se tam na zhruba půlmetrové sněhové pokrývce.

Šest středisek prozatím zůstává uzavřeno. Konkrétně jde o Vsacký Cáb, Vranču, Vlek pod Soláněm, Lužnou, Horní Bečvu-Solisko a Dešnou. Ale i zde se v případě zvýšení sněhové pokrývky mohou ještě vleky rozjet.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam