KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Zažijte valentýnskou plavbu lodí nebo navštivte svatební show

Ilustrační foto (Foto: CCRVM)Ilustrační foto (Foto: CCRVM)
Ilustrační foto (Foto: CCRVM)
Co se děje 12. 2. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Plavba lodí pro zamilované, svatební show, dobré víno, ale také povídání o dalekých zemích. Tyto všechny akce můžete v tomto týdnu zažít ve Zlínském kraji.

Do zapadlých koutů Gruzie se můžete podívat společně s cestovatelem Radomírem Čížkem, který ve středu zavítá do knihovny v Bystřici pod Hostýnem, aby se s ostatními zájemci podělil o zkušenosti se svou cestou do této země, kterou absolvoval na kole. „Nebude se vyprávět pouze o krásách přírody a zajímavých setkáních, ale také o tom, jak snadno a rychle se může životní výprava změnit v noční můru,“ naznačil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Morava.

Kdo miluje Řecko a zvláště Athény, neměl by si nechat ujít přednášku Evžena Jecha, který toto historické město představí nejenom slovem, ale i obrazem. Putování po současnosti, ale i historii tohoto města začne ve středu od pěti hodin ve zlínské Krajské knihovně Františka Bartoše Zlín.

Máte v plánu oslavit poněkud netradičně Valentýn? Vezměte svou polovičku na romantickou plavbu lodí. Ta vypluje ve středu v 18.00 z přístaviště na Svatojiřském nábřeží v Uherském Hradišti. Lodní lístek je ale třeba předem telefonicky zamluvit na čísle: 602 815 874. „Pro každý pár, který se na palubě políbí, je připraveno překvapení,“ poznamenal dále Urbanovský s tím, že valentýnské plavby se uskuteční také v sobotu 17. a v neděli 18. února, vždy od 14.00. Plavba trvá 1,5 hodiny.

Čtvrteční den bude opět patřit dalekým cestám, tentokráte Bhútánu. O této zemi přijede do Kina Panorama v Rožnově pod Radhoštěm povídat cestovatel Jiří Kolbaba. Vstupné v předprodeji s místenkou stojí 200 Kč, v den akce 250 Kč. Putování po Bhútánu začne v 19.00.

V pátek 16. února se v Kině Sušil v Bystřici pod Hostýnem odehraje od 19.00 stand up comedy představení Komiků s. r. o. Vstupné 180, 160 a 140 Kč.

Víkend bude ve Zlíně ve znamení svatby. V Obchodním domě 13 se v pátek i v sobotu uskuteční velká Wedding show. „Více jak 50 vystavovatelů seznámí návštěvníky s trendy svatební sezóny 2018. Nebudou chybět přehlídky aktuálních dámských svatebních šatů i pánských obleků, ukázky trendů v líčení i doplňcích, včetně ochutnávek,“ upřesnil dále Zdeněk Urbanovský. Součástí akce je i tombola, kde je hlavní cenou svatba zdarma. Vstupné na jeden den stojí 100 Kč. V pátek bude otevřeno od 12.00 do 19.00, v sobotu od 10.00 do 18.:00.

Pro milovníky dobrého vína je v kulturním zařízení v Míkovicích u Uherského Hradiště připravena ochutnávka vína. Začátek je v 13.00, od 17.00 zahrají CM Mladí Burčáci. Vstupné včetně ochutnávky stojí 150 Kč.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam