Jak se, Ševci, obujete? Aneb: kopačková "alchymie"

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Sport 12. 2. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN  - Už to začne, fotbalová liga je na spadnutí a třebaže se tomu říká jarní část, vědí hlavní aktéři, tedy hráči, že to tak měsíc bývá hodně zajímavé, co se výběru kopaček týče. Už díky svému označení Ševci by Zlíňané měli mít ve výběru jasno.

Však se také trenér Páník při jednom lednovém utkání na umělé trávě díval skrze tmavá skla svých brýlí na nevhodně obutého klouzajícího Vukadinoviče, jako by ho neměl vůbec rád.

"Není to nic nového, výběr kopaček je v zimních podmínkách nadmíru důležitý, trávník může být pořád všelijaký kvůli nevyzpytatelnému počasí a tak tomu kluci musejí věnovat pozornost víc, než třeba v květnu či v září," připomíná logiku věci proti neprofesionalitě ve všech směrech přísný trenér.

Trávník stadionu na Letné by na středeční a páteční trénink stejně jako na zápas s Duklou Praha v sobotu měl být na únorový čas ve výborném stavu.

"Už týden funguje vyhřívání, podmínky jsou docela slušné, taky by teď mohlo být patnáct pod nulou," říká správce Ladislav Podmela, muž mnoha umů a řemesel.

Je tak pravděpodobné, že si hráči budou vybírat mezi lisovkami a kopačkami s kolíky, které mohou měnit.

"Nu většinou už jsou kopačky kombinací obého, techničtí hráči inklinují spíše k lisovkám, obránci kvůli ráznosti rádi přidávají kovové prvky. Na umělkách jsme si zase užili takzvaných turfů, ty mají naspodu více prvků, kopačky to je prostě alchymie," rozlišuje Páník s tím, že roli hrají u výrobců i barvy. "Objevují se stále nové, kluci jdou s módou v oblečení, samozřejmě i v barvách," nediví se šéf zlínské lavičky, který žije fotbalem dlouhá léta.

"Časy, kdy jsme třeba na led a na sníh pilovali speciální kovové špunty s hroty či matkami, jsou asi už pryč, ale obutí je opravdu v zimě základ," vrací se do dávnějších časů zlínský patriot a dnes šéf trnavského fotbalového klubu na Slovensku Pavel Hoftych.

Vždy zkraje jarní části mají s kopačkami a jejich regulérností více práce i rozhodčí.

Mrkněte spolu s námi do kabiny zlínských Ševců, jakou fotbalovou obuv mohou použít...

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam