Benefiční den Život je dar vynesl přes 360 tisíc korun

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 13. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V pořadí čtvrtý ročník benefiční akce Život je dar na podporu onkologicky nemocných pacientů vynesl tentokrát přes 360 tisíc korun. Jak server Zlin.cz informoval Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice, akci podpořila více než tisícovka lidí.

Cílem akce, která se konala v lednu ve Zlíně, je podpořit pacienty, kteří se statečně perou s různými formami rakoviny. Po skončení benefičního dne se suma vybraná pro zlínskou onkologii ustálila na částce téměř 367 tisíc korun. Přispívat lze i nadále na transparentní účet, a to až do 1 března, kdy bude celý výtěžek předán Komplexnímu onkologickému centru ve Zlíně. Záštitu nad akcí převzalo také město Zlín prostřednictvím náměstka zlínského primátora Jiřího Korce.

„Těší mě, kolik lidí se tohoto benefičního dne zúčastnilo a jaký ráz tato akce letos zvolila. Vzhledem k účasti a podpoře soukromých společností i sportovců je zřejmé, že občanům našeho města nejsou lhostejné osudy druhých. Chtěl bych tímto všem poděkovat, kteří sbírku jakýmkoliv způsobem podpořili i těm, kteří tak teprve do konce února učiní. Věřím, že pokud vysněnou metu 500 tisíc nepřekoná sbírka letos, tak příští rok již tato meta padne," uvedl Jiří Korec.

V minulém ročníku bylo sto procent z výtěžku předáno k nákupu nových infuzních systémů na komplexním onkologickém oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně, které pomáhají pacientům s nádorovým onemocněním lépe zvládat každodenní boj s nemocí. V letošním roce je celá částka sbírky vybraných finančních prostředků určena na nákup nového polohovacího stolu pro ozařování s přesností ozáření na 1 mm.

Lidé, kteří sympatizují s myšlenkou a chtějí podpořit pacienty Komplexního onkologického centra ve Zlíně, mají stále šanci – mohou zaslat finanční příspěvek na transparentní účet s číslem 107-9060230247/0100.

Letošního ročníku se zúčastnilo 1107 lidí. Novinkou byl také fotbalový turnaj nebo ples.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam