Na zlínském sídlišti Jižní Svahy přibudou letos nová parkovací místa

Foto: youtube/TelevizeZlinFoto: youtube/TelevizeZlin
Foto: youtube/TelevizeZlin
Co se děje 13. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Na zlínském sídlišti Jižní Svahy přibudou ještě letos nová parkovací místa. Jak serveru Zlin.cz sdělil mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák, investice se dotkne zejména nejstarší části sídliště, která se s akutním nedostatkem parkovacích míst potýká už několik let.

Parkovací místa přibudou hned v několika ulicích, a to Česká, Moravská a Slezská. Místní obyvatelé se už nových parkovacích míst nemohou dočkat. Problém s parkováním je prý v této lokalitě doslova kritický. Obzvláště v odpoledních hodinách se nalezení volného místa pro auto údajně rovná malému zázraku.

Úprava sídliště Jižní Svahy bude letos patřit k nejnákladnějším investicím města. Na projekt, který kromě vybudování nových parkovacích míst zahrnuje také opravy silnic, chodníků nebo dětských hřišť, vyčlenilo město už 50 milionů korun. Díky plánovaným úpravám by v trojici ulic mohlo vzniknout až sto nových parkovacích ploch. "Tato část Jižních Svahů opravu už nutně vyžaduje. Není to zde hodné 21. století," komentoval situaci zlínský primátor Miroslav Adámek.

V souvislosti se stavebními úpravami ale obyvatele ulic čekají hodně perné chvilky. Už tak komplikovaná situace v dopravě tu totiž v průběhu prací bude dočasně ještě horší. "Určité komplikace to v tomto ohledu určitě přinese, proto prosíme občany o trpělivost. Pokud půjde vše podle plánu, do podzimu by mělo být vše hotové," doplnil Adámek.

Video

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam