Veslařka Solařová se opět stala nejlepší sportovkyní města

Foto: MěÚ OtrokoviceFoto: MěÚ Otrokovice
Foto: MěÚ Otrokovice
Co se děje 13. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Cekem 12 sportovců, šest trenérů a tři sportovní týmy si v Otrokovicích převzali v rámci akce O sportovní slávě ocenění. Nejlepší sportovkyní města se pak, stejně jako loni, stala veslařka TJ Jiskry Otrokovice Valentýna Solařová, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Romana Stehlíková.

Akce O sportovní slávě se koná v Otrokovicích každým rokem a je veřejným vyjádřením díků sportovcům, trenérům a sportovním kolektivům. Ceny byly letos předány sportovcům v sedmi kategoriích.

"Nejúspěšnější sportovkyní města se stejně jako v minulém roce stala veslařka TJ Jiskry Otrokovice Valentýna Solařová. Vítězka je mistryně Moravy, mistryně ČR a mistryně světa juniorů. Na Mistrovství ČR získala celou řadu dalších ocenění. Na Mistrovství světa se umístila na sedmé příčce. Ve stejné kategorii u dětí a mládeže si prvenství odnesla Barbora Karlíková za gymnastický aerobic. Řadu cen si přivezla jak z Mistrovství ČR, Mistrovství Evropy a v roce 2017 se na Mistrovství světa umístila na šestém místě," konstatovala Stehlíková. Cenu za celoživotní práci a dlouholetý přínos pro otrokovický sport získal in memoriam Zdeněk Němec mladší (orientační běh, horolezectví).

Stejně jako v minulých letech přijali pozvání na slavnostní večer významní hosté. Dvojnásobný olympijský medailista veslař Oldřich Svojanovský s bratrem Pavlem Svojanovským nebo vítěz Závodu míru Jan Smolík. Společně s nimi předávali ceny vítězům představitelé města.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam