Obyvatelům Vsetína komplikovaly život časté výpadky elektřiny, situace neměla v rámci Česka obdoby

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vsetín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vsetín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vsetín)
Co se děje 14. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Na vsetínské radnici se začaly kupit stížnosti od obyvatel města, kterým velmi komplikovaly život neúměrně časté výpadky elektřiny. Ve srovnání s jinými městy v republice neměla nestabilita elektrické rozvodné sítě ve Vsetíně obdoby, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Adéla Kousalová.

Časté výpadky elektrické energie v poslední třetině roku 2017, ale i na začátku roku 2018, byly důvodem mnoha stížností občanů Vsetína, kteří se obraceli na starostu Jiřího Růžičku s žádostmi o nápravu. Výpadky elektrické energie byly postiženy lokality Hrbová, Dolní Jasenka, Horní město, ale i sídliště Sychrov, Luh a Ohrada během tří měsíců jedenáctkrát. Starosta Růžička proto žádal od zástupců ČEZ Distribuce, který je poskytovatelem služby, vysvětlení.

„Není možné, aby výpadky elektrické energie byly tak časté, že našim obyvatelům, ale i firmám, způsobují životní i finanční komplikace. Osobně jsem proto jednal na pobočce ve Valašském Meziříčí se zástupci ČEZu, aby se podobné výpadky už neopakovaly," uvedl starosta Jiří Růžička s tím, že tak časté výpadky, a tím i nestabilita elektrické rozvodné sítě na Vsetíně nemají ve srovnání s jinými městy v rámci republiky obdoby.

Jen v říjnu došlo na území města ke čtyřem výpadkům, v listopadu se situace opakovala třikrát, v prosinci pak čtyřikrát a ani v letošním roce nebyli neočekávaných výpadků elektrické energie občané Vsetína ušetřeni.

„Zástupci ČEZu mě informovali, že všechny výpadky byly způsobeny velmi nepříznivými klimatickými podmínkami a že provedli veškerá opatření, tedy důkladnou kontrolu ořezu vzrostlé vegetace v ochranném pásmu, aby k dalším výpadkům již nedocházelo," sdělil starosta Růžička s tím, že v případě, že by se výpadky opakovaly, vyzývá občany, aby jej opět informovali.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam