Výročí narození J. A. Bati oslaví v Otrokovicích ve velkém stylu, dorazí i Baťovi příbuzní

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Otrokovice)
Co se děje 15. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - Jan Antonín Baťa, kterému Otrokovice vděčí za svou moderní tvář, by 7. března 2018 oslavil 120. narozeniny. Město se proto rozhodlo zapojit do pořádání tzv. Jedenácti dnů s Antonínem Baťou, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.

Snahou organizátorů programu je představit J. A. Baťu veřejnosti. Otrokovice na akci pracují s Nadačním fondem Jana Antonína Bati.

"Vše odstartuje 5. března v 9.00 hodin odborná beseda v Otrokovické Besedě, kde budou mít studenti SŠ, žáci ZŠ a odborná veřejnost jedinečnou možnost zhlédnout dokumentární film Dany Liptovské Brazilské stopy Jana Antonína Bati. Čestnými hosty odborné besedy budou vnučka J. A. Bati Dolores Ljiljana Bata Arambasic a další členové rodiny Baťů," podotkla Stehlíková.

Součástí vzpomínkových aktivit byly vyhlášené výtvarné a literární soutěže pro žáky základních a středních škol v Otrokovicích a okolí. Ve spolupráci s oddělením městské knihovny připravuje město řadu besed pro veřejnost a také výstavu na téma Budování baťovských továren a měst v Československu a ve světě.

Cílem osvětových aktivit je podpořit a seznámit mladou generaci s inspirující historií měst Zlín a Otrokovice, potažmo celého Zlínského kraje a s historickým významem zlínského obuvnictví a baťovského průmyslu pro Československo a jeho postavení ve světě první poloviny 20. století.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam