Festival IQ Play přiveze do Zlína nové chytré hračky

Ilustrační foto (Foto: CCRVM)Ilustrační foto (Foto: CCRVM)
Ilustrační foto (Foto: CCRVM)
Co se děje 16. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Na měsíc březen se ve Zlíně chystá další ročník putovního Festivalu IQ Play. Na akci budou k vidění, ale hlavně k vyzkoušení, hry a hračky edukativního charakteru, smyslové hračky, Montessori pomůcky, dřevěné hračky, logické hry, stavebnice a zvětšeniny her, serveru Zlin.cz to řekl Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Festival IQ Play se bude konat na zlínském zámku a bude otevřeno denně od 8.00 do 17.00. O víkendech až do 22.00 hodin.

Velká část 2. patra zlínského zámku se promění v jednu velkou hernu a bude rozdělená do několika zón podle druhu her. Zóna logických her bude plná společenských deskových her, smart her pro jednoho hráče, logických her a zvětšenin deskových her. Stavebnicovou zónu zaplní stavebnice z nejrůznějších materiálů. Chystají se i méně známé stavebnice. Baby zónu pak budou tvořit obří stavebnice, logické skládačky a smyslové hračky.

„Těší mne, že děti na těchto akcích zapomenou na své tablety a mobilní telefony a trpělivě si s chytrými hračkami hrají. Na výstavě mohou zůstat celé hodiny. Rok od roku zaznamenáváme zvyšující se zájem o tyto akce. Dopolední časy u nás tráví děti ze základních a mateřských škol," podotkla Věra Stojarová, organizátorka výstavy.

Formát Festivalu IQ Play se ve Zlíně bude konat podruhé a stal se putovním. S akcí se tak setkají děti na různých místech Zlínského kraje. „Tzv. chytré hračky podporují u dětí kreativitu, představivost, logické a strategické myšlení a jemnou motoriku. Akce bude ukázkou přímé podpory technického vzdělávání dětí, která u těch nejmenších začíná právě hrou s těmito vzdělávacími hrami. I letos chystáme hodně novinek," doplnila Věra Stojarová.

Novinkou budou například hlavolamy Recent toys. Originální holandské hlavolamy jsou vytvářeny ve spolupráci s Mensou, a proto bude na výběr ze široké škály od jednoduchých provázkových hlavolamů, přes netradiční tvarové hlavolamy až po velmi obtížné hlavolamy s desítkami převodů uvnitř.

Další perličkou bude kuličkodráha Hubelino. Jedná se o stavebnici, která obsahuje kostky a prvky kuličkodráhy, z nichž se dá postavit jakákoli kuličkodráha různých tvarů, délek či výšek.

Vstupné bude jednotné: 50 Kč, rodinné pak 150 Kč.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam