Občané zvolili jako priority napojení na dálnici i stavbu startovacích bytů

Foto: MěÚ Valašské KloboukyFoto: MěÚ Valašské Klobouky
Foto: MěÚ Valašské Klobouky
Co se děje 16. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Podporu napojení na dálniční síť, vybudování hospice i stavbu startovacích bytů označili občané Valašských Klobouk za jedny z důležitých priorit města. Patřilo mezi ně i zasněžování lyžařského areálu nebo rozvoj cykloturistiky, řekla serveru Zlin.cz mluvčí radnice Lenka Zvonková.

Občané se sešli na veřejném fóru. Do finálové sady postoupilo od jednotlivých stolů hned 16 námětů, z nich návštěvníci hlasováním zvolili deset nejzávažnějších. „O jejich významu mohou lidé hlasovat v ověřovací anketě na webu města,“ uvedla Zvonková. Veřejnost může změnit nebo potvrdit pořadí hlasováním do 14. března.

Podle starostky Elišky Olšákové přišlo na fórum asi 90 lidí. „Desatero problémů, které z hlasování vzešlo, zahrnuje velmi rozmanité okruhy. Některá témata už jsou v podobě studií a záměrů rozpracována, další jsou nová, a tak se zaměříme na hledání způsobů, jak s nimi naložit,“ řekla Olšáková.

Řešit chce i napojení na dálnici. „Budeme aktivní v tlaku na investora, aby se vrátil zpět k záměru čtyřproudé komunikace, nikoliv jen dvouproudé se stoupacím pruhem,“ doplnila starostka.

Mezi deset nejdůležitějších bodů patří kromě podpory D49 i zasněžování lyžařského areálu Pechancovy lúky, rozvoj cykloturistiky, vybudování hospice, startovacích bytů a dále vyčištění a zlepšení koryta říčky Klobučky, obnova Matyášovy a Pechancovy dřevěnice i řešení znečišťování ovzduší lokálními topeništi, rekonstrukce vestibulu a sociálního zařízení kina a osvětlení cyklostezky.

Mezi další témata finálové šestnáctky patřilo například zpracování marketingové strategie rozvoje cestovního ruchu, urychlení přípravy lokalit pro individuální a komunální bydlení, výkup a vypořádání parcely mezi poliklinikou a základní školou, značení běžeckých, cykloturistických a turistických tras včetně zpracování jejich průvodce, revitalizaci basketbalového hřiště a zřízení seniortaxi. „Témata se z velké části dají zařadit do oblasti volného času a také do sféry cestovního ruchu. Usuzujeme tedy, že občané vnímají potřebu rozvoje těchto podmínek, a proto se pokusíme na rozvoj města tímto směrem zaměřit. I z toho důvodu vzniká nová pracovní skupina, která se touto oblastí bude zabývat,“ vyjádřil místostarosta Martin Janík.

Účastníci fóra se také dozvěděli, jak město řešilo problémy z loňského setkání. „Seznámili jsme s postupem příprav studie revitalizace sídliště na Luční, s rozšířením parkování u polikliniky, výkupem strategických pozemků, rozvojem farmářských trhů, s osvětou proti znečišťování ovzduší nevhodným topením, se zdravou školní jídelnou i propagací technického vzdělávání ve výuce základní školy,“ vyjmenovala Olšáková. Zmínilo se i hledání řešení pro objednací systém u lékařů, pro opravy sokolovny nebo zlepšení komfortu návštěvníků kulturního domu.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam