Vizovice mají schodkový rozpočet s výdaji 120 milionů korun

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)
Politika a ekonomika 16. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

VIZOVICE – Zastupitelé Vizovic schválili na příští rok schodkový rozpočet s příjmy 105 milionů a výdaji 120 milionů korun. Schodek pokryjí finanční rezervy z minulých let, řekla serveru Zlin.cz mluvčí radnice Gabriela Netopilová Sluštíková.

Město doteď hospodařilo v provizoriu. Na investice je vymezeno 30 milionů korun. „Investic je celá řada. Největší objem peněz půjde na rekonstrukci, modernizaci nebo větší opravy místních komunikací, chodníků, parkovišť a ostatních zpevněných ploch, a to ve výši šest milionů korun,“ uvedla starostka Vizovic Silvie Dolanská.

Celkem 5,5 milionu korun město investuje do oprav stávajících nebo do vybudování nových sportovišť. „Za 3,5 milionu se zrekonstruuje a zmodernizuje bytový i nebytový fond. Po třech milionech radnice investuje do stavebních úprav budov a okolního zázemí využívaného základní školou a stavebních úprav a vybavení domu kultury,“ vyjmenovala Netopilová Sluštíková.

Dva miliony půjdou na budovy mateřské školy. „V rozpočtu se počítá i s investicemi do modernizace veřejného osvětlení, budov městského úřadu a hasičské zbrojnice. Šest milionů je nespecifikovaná rezerva pro další použití,“ dodala mluvčí.

Město musí splácet i bankovní úvěry. Letos bude splátka 1,75 milionu korun. „Tyto výdaje stejně jako schodek rozpočtu pokryjí rezervy minulých let. Celkově činí skoro 23 milionů korun,“ uzavřela.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam