Vizovice mají schodkový rozpočet s výdaji 120 milionů korun

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)
Politika a ekonomika 16. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

VIZOVICE – Zastupitelé Vizovic schválili na příští rok schodkový rozpočet s příjmy 105 milionů a výdaji 120 milionů korun. Schodek pokryjí finanční rezervy z minulých let, řekla serveru Zlin.cz mluvčí radnice Gabriela Netopilová Sluštíková.

Město doteď hospodařilo v provizoriu. Na investice je vymezeno 30 milionů korun. „Investic je celá řada. Největší objem peněz půjde na rekonstrukci, modernizaci nebo větší opravy místních komunikací, chodníků, parkovišť a ostatních zpevněných ploch, a to ve výši šest milionů korun,“ uvedla starostka Vizovic Silvie Dolanská.

Celkem 5,5 milionu korun město investuje do oprav stávajících nebo do vybudování nových sportovišť. „Za 3,5 milionu se zrekonstruuje a zmodernizuje bytový i nebytový fond. Po třech milionech radnice investuje do stavebních úprav budov a okolního zázemí využívaného základní školou a stavebních úprav a vybavení domu kultury,“ vyjmenovala Netopilová Sluštíková.

Dva miliony půjdou na budovy mateřské školy. „V rozpočtu se počítá i s investicemi do modernizace veřejného osvětlení, budov městského úřadu a hasičské zbrojnice. Šest milionů je nespecifikovaná rezerva pro další použití,“ dodala mluvčí.

Město musí splácet i bankovní úvěry. Letos bude splátka 1,75 milionu korun. „Tyto výdaje stejně jako schodek rozpočtu pokryjí rezervy minulých let. Celkově činí skoro 23 milionů korun,“ uzavřela.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam