Senátor Čuba se vzdá mandátu senátora

František Čuba (Foto: Zlin.cz)František Čuba (Foto: Zlin.cz)
František Čuba (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 16. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Senátor za zlínský volební obvod číslo 78 František Čuba se vzdá mandátu senátora, kvůli nemoci byl naposledy v Senátu před rokem a půl. Důvodem odstoupení jsou nátlak a útoky na jeho rodinu, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí skupiny Synot Magda Pekařová.

Synot patří dalšímu senátorovi za Zlínský kraj Ivo Valentovi, který v Senátu informoval o Čubově odstoupení. „V posledních měsících jsem totiž nejen já, ale především mí příbuzní a přátelé vystavení silnému tlaku a čelí nepříjemným útokům. Tito lidé jsou mi velmi blízcí a já jim dále nenechám ubližovat. Proto jsem se rozhodl soustředit své síly především k životním prioritám, a těmi jsou právě tito lidé,“ uvedl Čuba v prohlášení, které Pekařová zaslala.

Čuba dlouho v Senátu nebyl, přitom ale pobíral plat. Proto se už nějaký čas mluvilo o tom, že by měl odstoupit. Ke zvážení rezignace ho vyzval i předseda Senátu Milan Štěch. Čuba oznámil, že požádal Valentu o to, aby o jeho rozhodnutí odstoupit informoval senátory na čtvrtečním plénu. „Můj oficiální rezignační dopis bude do konce měsíce února doručen předsedovi Senátu Milanu Štěchovi,“ dodal Čuba.

Uvedl také poděkování senátorům i voličům a blízkým. „Budu i nadále pomáhat Zlínskému kraji i celé České republice, což jsem ostatně dělal i před mým zvolením do Senátu,“ dodal Čuba. Kritice čelil kvůli tomu, že se v Senátu objevil naposledy v roce 2016. Bylo to kvůli zdravotním důvodům.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam