Počasí zachránilo oblíbený noční závod na běžkách

Noční stopa Valachy (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)Noční stopa Valachy (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)
Noční stopa Valachy (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)
Sport 16. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

VELKÉ KARLOVICE - Ve Velkých Karlovicích se v sobotu 17. února uskuteční úvodní závod seriálu Valachy tour 2018 nazvaný noční stopa Valachy. Kvůli mírné zimě dlouho nebylo jisté, zda se oblíbený noční závod na běžkách uskuteční v obvyklém rozsahu nebo bude přesunutý na jiné místo. Nakonec se ale počasí umoudřilo a pořadatelé tak hlásí ideální podmínky, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

„Počasí nám naštěstí v posledních dnech přálo, ochladilo se a nasněžilo, takže po poslední obhlídce terénu můžeme konstatovat, že podmínky pro uskutečnění závodu jsou vhodné a komfortní. Pouze jsme s ohledem na aktuální situaci změnili trasu, která povede po loukách mezi hotelem Galik a Ski areálem Machůzky. Letos ji výjimečně nepovedeme lesem, kde je nyní sněhová vrstva narušená těžbou dřeva. Závodníci tak místo 15 kilometrů pojedou trasu o dva kilometry kratší," uvedl prezident Valachy tour Vladimír Sušil.

Noční stopa Valachy patří tradičně k lákadlům díky své neobvyklé atmosféře sportování v setmělém údolí Léskové. Od 16.00 hodin, ještě za zbytků denního světla, se budou konat závody dětí na kratší vzdálenosti. Závod dospělých začne v 18.00 hodin. Startuje se intervalově po 10 vteřinách. Každý závodník musí být vybaven čelovkou.

Po sobotním běžkařském závodu bude v rámci Valachy tour na jaře následovat duatlon a závod horských kol. Nejpopulárnější akce seriálu - Valachy man, který se během minulých let stal největším veřejným triatlonovým závodem v ČR, se uskuteční v srpnu a tečku za 6. ročníkem učiní v říjnu závod v terénním běhu.

Jednotlivé akce seriálu jsou bodově propojeny. V roce 2017 se absolutními vítězi stali Martin Holiš a Anna Brychtová. Celkem se do 5. ročníku Valachy tour zapojilo 3 300 sportovců, což bylo o 300 víc než v roce 2016.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam