Koncerty Bacha na Mozarta zaznějí v evangelických kostelích

Ilustrační foto (Foto: Czech Ensemble Baroque)Ilustrační foto (Foto: Czech Ensemble Baroque)
Ilustrační foto (Foto: Czech Ensemble Baroque)
Co se děje 19. 2. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN, VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Druhý a třetí koncert nového cyklu Bacha na Mozarta! ve Zlínském kraji si budou moci dopřát milovníci krásné hudby 19. února ve Valašském Meziříčí a 20. února ve Zlíně. Server Zlin.cz o tom informoval jeden z pořadatelů festivalu sbormistr a hudebník Roman Válek.

"Zazní skvělá vokální díla Španělských mistrů, jako byl Pedro de Escobar, Cristóbal de Morales nebo Tomás Luis de Victoria, ale také naprosto jedinečná díla prvních barokních skladatelů v Latinské Americe, jako Hernando Franco nebo Juan de Araujo. Jejich skladby jsou natolik jedinečné a natolik soudobé, až lze jen těžko uvěřit, že vznikala již před staletími. Vychází totiž z tradiční hudby původních amerických obyvatel," přiblížil neobvyklý program Válek.

Koncerty připravuje špičkový evropský soubor Czech Ensemble Baroque, který letos rozšiřuje unikátní abonentní cyklus staré hudby Bacha na Mozarta!, uváděný dosud v Brně, také na Zlínsko. Ve své dramaturgii přináší díla renesance, baroka a klasicismu ve stylové interpretaci a na dobové nástroje. Tím doplňuje nabídku například Zlínské filharmonie.

V obou evangelických kostelích začne koncert starých mistrů v sedm hodin večer. Sbor bude dirigovat Tereza Válková.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam