KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: V regionu zazní šansony Chantal Poullain i Hany Hegerové

Chantal Poullain (Foto: Zlin.cz)Chantal Poullain (Foto: Zlin.cz)
Chantal Poullain (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 19. 2. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vezměte své děti a vyrazte si třeba zabruslit na umělou ledovou plochu nebo je vezměte na výstavu strašidel a upírů. Ale pokud chcete prožít skutečně krásný a klidný večer, třeba v duchu šansonů, určitě vás potěší třeba Chantal Poullain. Pro toho, kdo má rád tvrdou metalovou muziku, určitě potěší koncert kapely Napalm Death. Nabídka akcí ve Zlínském kraji je i tento týden poměrně bohatá.

Již zítra, 20. února, rozezní vsetínský Dům kultury šansony zpěvačky Chantal Poullain. „Zazpívá svoje vlastní písně, ale také tradiční francouzské šansony s šarmem jí vlastním. Koncertem provází Chantal Poullain v češtině a díky svému charismatu okouzlí publikum, jak to umí jen ona,“ přiblížil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Morava. Koncert začne v 19.00.  A už ve stejný den i stejný čas je pro fanoušky metalové muziky, zejména grindcoru, připraven koncert světoznámé kapely Napalm Death, která vystoupí v Klubu Mír v Uherském Hradišti.

Pokud jste milovníky první dámy českého šansonu Hany Hegerové, pak se ve středu 21. února vydejte do Knihovny Kroměřížska v Kroměříži na poslechový pořad o této zpěvačce, kterým bude provázet Jiří Černý. Začátek je v 17.00, vstup je zdarma.

O své zkušenosti být chirurgem v Kazachstánu se ve čtvrtek 22. února podělí Martin Ondrášek, který vystoupí od 18.00 v Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti.

V luhačovické Elektře vystoupí ve čtvrtek folková legenda Pavel Žalman. Rok 2018 je oslavou jeho 50 letého působení na folkové scéně. Začátek je v 19.30.

„V pátek 23. února se bude v Královské Oáze v Bystřici pod Hostýnem přednášet od 17.00 na téma Fyzioterapie psů. O tématu pohovoří Eva Janoušková, soukromý veterinární technik a fyzioterapeut. Rezervace a bližší informace na tel. čísle 602 577 953,“ sdělil dále Urbanovský.

Pro odvážlivce, kteří se nebojí děsivých masek a strašidel, může až do 1. března navštívit na zlínském zámku unikátní výstavu „Strašidelné sklepení zlínského zámku", která vás zavede do tajemného podzemí pod zámeckou budovou, které je jinak veřejnosti přístupné jen zřídka. Kromě poutavých textů a vampýrských legend budou strašidelné bytosti prezentovány ve stylizovaných scénách. Ovšem pozor, výstava je skutečně vhodná jen pro odvážné. Otevírací doba denně od 10 do 17 hodin, vstupné 50 Kč, rodinné vstupné 150 Kč.

V neděli 25. února se uskuteční v Květné zahradě v Kroměříži komentované prohlídky výstavy Kamélie dell´arte. Provádět bude Lenka Křesadlová z Metodického centra zahradní kultury v Kroměříži. Prohlídky se uskuteční v termínech od 11.00 do 12.00, a 14.00 až 15.00.

Kdo má rád bruslení na venkovní ledové ploše, pak může po celý tento týden zavítat například do Uherského Hradiště, kde se bruslí na umělé ledové ploše na nádvoří Jezuitské koleje, či se může vydat do zámecké zahrady v Holešově.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam