Bytová výstavba ve Zlínském kraji stagnuje, nejvíce bytů vzniklo na Slovácku

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 20. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ve Zlínském kraji bylo loni dokončeno 976 bytů, z toho 64,5 % v rodinných domech. Počet dokončených bytů v kraji tak zůstal na úrovni roku předchozího, vyplynulo to z informací Českého statistického úřadu (ČSÚ).

V bytových domech bylo loni dokončeno 155 nových bytů, tedy 15,9 % z úhrnu dokončených bytů v kraji. V domovech - penzionech a domovech pro seniory nebyl během minulého roku dokončen žádný byt.

"Na republikové úrovni zaznamenal počet dokončených bytů nárůst 4,6 %. Ve čtyřech krajích se počet dokončených bytů meziročně snížil a v osmi vzrostl. Na úrovni roku 2016 zůstal kromě Zlínského také kraj Jihočeský," upřesnil ČSÚ.

I když se na krajské úrovni počet dokončených bytů meziročně nezměnil, v okresech kraje byl vývoj velmi rozdílný. Výrazný nárůst počtu dokončených bytů byl zaznamenán v okrese Uherské Hradiště, kde se jejich počet zvýšil o 40 %, což představuje 104 bytových jednotek. O pětinu vzrostl počet dokončených bytů v okrese Kroměříž, tedy o 23. V okrese Vsetín bylo dokončeno o 34 bytů méně a v okrese Zlín dokonce o 92 než v roce 2016.

V roce 2017 byla ve Zlínském kraji zahájena výstavba 1 261 nových bytů, z toho v rodinných domech 70,9 %. Je to o 138 bytů více než v roce předešlém. Tento počet bytů představuje 4,0 % republikového celku. V porovnání s rokem 2016 vzrostla zahájená výstavba v kraji o 12,3 %.

Nejvyšší meziroční nárůst byl zjištěn v okrese Kroměříž, kde se počet zahájených bytů téměř zdvojnásobil, vzrostl o 91,1 %. Zhruba stejně, okolo 11 %, se pohyboval nárůst v okresech Uherské Hradiště a Vsetín. Pouze v okrese Zlín počet zahájených bytů klesl, a to o osm bytových jednotek.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam