Na půdě zlínské univerzity jsou k vidění nejkrásnější schodiště z dílny světové architektky Jiřičné

Ilustrační foto (Foto: UTB)Ilustrační foto (Foto: UTB)
Ilustrační foto (Foto: UTB)
Kultura 21. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Ještě několik týdnů bude ve Zlíně k vidění jedinečná výstava nazvaná Eva Jiřičná: schodiště. Nejzdařilejší realizace schodišť z celého světa z dílny světoznámé architektky Evy Jiřičné si lidé mohou prohlédnout v galerii v novém Vzdělávacím komplexu Univerzity Tomáše Bati (UTB) ve zlínské ulici Štefánikova, serveru Zlin.cz to řekla Jana Brázdilová z tiskového oddělení školy.

Výstava představuje nejkrásnější realizace schodišť z celého světa, jimiž se architektka Eva Jiřičná, zlínská rodačka, proslavila. Univerzitní galerie je otevřena od pondělí do soboty, vždy od 10.00 do 18.00 hodin. Vstup je volný a práce Evy Jiřičné zde může obdivovat široká veřejnost až do 29. března.

"Expozici připravila Univerzita Tomáše Bati a tvoří ji velkoformátové fotografie a výstavní panely mapující výběr z díla architektky Evy Jiřičné. Konkrétně se zaměřuje na schodiště v mnoha světových metropolích (Londýn, Paříž, New York, Praha), kterými se Eva Jiřičná proslavila a díky nimž bývá nazývána ,první dámou high tech architektury´," upřesnila Jana Brázdilová.

Návštěvníci mohou obdivovat schodiště, která architektka vytvořila v letech 1988 - 2017, namátkou Victoria and Albert Museum v Londýně, Galerie šperku (2008), Somerset House v Londýně (2004), Tiffany Galerie v New Yorku (2017) či Hotel Josef v Praze (2015). Lidé se na výstavě budou moci také podrobně seznámit s životem a dílem profesorky Jiřičné a uvidí modely Kongresového a Univerzitního centra a teprve nedávno otevřeného Vzdělávacího komplexu UTB. Uslyší také rozhovor, v němž profesorka Jiřičná hovoří o své práci.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam