Projekt Živý Zlín se letos rozšíří do dalších lokalit, užijí si ho na Jižních Svazích i v Malenovicích

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 21. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - I v letošním roce se mohou obyvatelé Zlína těšit na projekt Živý Zlín, který lidem přináší spousty zábavy. Pátý ročník projektu s sebou přináší i několik novinek, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák. 

"V předchozím roce jsme uskutečnili kolem sedmdesáti akcí, které navštívily tisícovky lidí. Uvedli jsme do chodu pouliční umění v centru města a dodali jsme některým odvahu projevit své dovednosti na veřejnosti. Snažíme se ale také propojovat lidi a kolektivy působící v kulturní či sportovní sféře. Sdílení zkušeností je posouvá dál a výsledek pak poznají i jejich návštěvníci, příznivci, či posluchači," zhodnotili uplynulý ročník projektu pořadatelé. „Otevíráme další ročník zajímavého projektu a věříme, že se i ten letošní podaří. Opět chceme Zlíňanům a návštěvníkům města nabízet zábavu a příjemný program pro volné chvíle. A to opět zdarma," konstatoval náměstek primátora Ondřej Běták, který má projekt Živý Zlín na starosti.

Před pěti lety se rozjížděl projekt pod názvem Živé náměstí, následovalo Živé (nejen) náměstí a pak Živý Zlín. Akce se rozšířily do parků, na Gahurův prospekt či Hradisko. Letošní zásadní novinkou budou události v režii Živého Zlína na Jižních Svazích, v Malenovicích a dalších nových lokalitách.

V letošním programu projektu bude také několik nových akcí, například Pohádkový den, Procházky po Letné s paní Baťovou, tour na koloběžkách, koncerty nejen u zámku a v parku, ale také v trolejbuse či na netradičních místech, zazní různorodé žánry, včetně komorní hudby. Lampionový průvod bude tentokrát zakončen trochu jinak - ohnivě a překvapivě. Sousedský festival pod názvem Sousedské besedování se výrazně rozroste, Festival pouličních muzikantů získá sekci určenou pro kapely a také nesoutěžní část.

Do projektu se nově přidají akce Gallery tour, Poznej Zlín, Zlínský blešák, Živé Jižňáky, Živé Malenovice, Letní koloběžkový biatlon, Festival místních kapel a další. I letos se uskuteční řada workshopů a aktivit ve spolupráci s dalšími organizacemi - Krajskou knihovnou Františka Bartoše ve Zlíně, Muzihrátkama, ateliérem Zebra, Hudebním kutlochem, nebo Nadací Tomáše Bati.

Mezi projekty pořadatelů, které Živý Zlín výhradně nebo výrazně podpořil a které se opět uskuteční v rámci Živého Zlína, jsou Velikonoce v parku, Dýňobraní, Magický park, Zlín Slow Restart Fashion, Kloboukový den, 17. listopad, Den architektury, Žijeme středověkem, Putování za tajemným zlínským hradem atd.

Projekt Živý Zlín nabízí veřejnosti možnost setkávat se při kulturních, sportovních a společenských akcích pořádaných na veřejných místech města zdarma. Obyvatelé Zlína mohou být součástí jednotlivých projektů aktivně, podílet se na realizaci, či být samotnými aktéry. Garantem programu je opět Městské divadlo Zlín, financuje ho Město Zlín.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam