V případu největšího pervitinového gangu ve Zlínském kraji padla další obvinění

Ohledání vozidla (Foto: Policie ČR)Ohledání vozidla (Foto: Policie ČR)
Ohledání vozidla (Foto: Policie ČR)
Hasiči a policie 21. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajští kriminalisté zadrželi dalších pět lidí, kteří patřili do obřího drogového gangu výrobců a distributorů drog, který se policistům podařilo odkrýt loni v říjnu. Serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Počet zadržených osob se tak v kauze největšího drogového gangu ve Zlínském kraji zvýšil na 37, počet obviněných na 31 a počet vazebně stíhaných na 12.
"Pětici osob zadrželi policisté při lednovém zásahu na území Zlínského a Jihomoravského kraje. Dva muže s bohatou trestní minulostí zadržela brněnská zásahovka. Kriminalisté pak pětici mužů ve věku od 22 do 62 let, z nichž je jeden cizinec, obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a na dva z mužů podali podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval," upřesnila Lenka Javorková.

Jednoho z mužů kriminalisté přistihli a zadrželi ve vozidle značky Audi A7. Jelikož měli policisté podezření, že zadržený v autě převáží drogy, auto zajistili. Speciálně vycvičený pes Cage kriminalistům označil v úložném prostoru vozu místo výskytu drogy, které se zpočátku zdálo málo pravděpodobné pro uschování drogy. Kriminalisté tak museli část vozidla pracně rozmontovat a objevili velmi dobře utajovanou skrýš. Z této skrýše následně vytáhli téměř 50 gramů krystalické látky. Jednalo se zřejmě o pervitin, ale to potvrdí až výsledky znaleckého zkoumání.

Krajští kriminalisté na vyšetřování tohoto nejrozsáhlejšího případu na úseku drogové problematiky nadále pracují. Třem z pětice obviněných hrozí až desetiletý trest odnětí svobody, dvěma obviněným trest vyšší - až 12 let.

Co do počtu zadržených a stíhaných lidí  i co do počtu zasahujících policistů v jedné kauze jde o nejrozsáhlejší případ svého druhu v historii Zlínského kraje. Hlavním organizátorem byl čtyřiačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska, který výrobu pervitinu řídil a organizoval. Gang tvořili muži i ženy, v řadě případů se jednalo o zkušené pachatele s bohatou trestní minulostí. Pracovali velmi sofistikovaně. Pervitin vyráběli několikrát týdně a měli desítky odběratelů nejenom ze Zlínského, ale i Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. Na rozbití gangu pracovalo téměř 400 policistů ze Zlína, Brna, Ostravy či Hradce Králové. "Kriminalisté odhalením této skupiny osob výrazně zasáhli do drogové scény ve Zlínském kraji, kdy lze bez nadsázky říct, že výrobci pervitinu byli především na území Uherskohradišťska téměř eliminováni," uzavřela Javorková.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam