Nové sportoviště bude přes rok sloužit jako hřiště, v zimě pak jako kluziště

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 21. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

VIZOVICE - Další možnost sportovního vyžití budou mít ještě letos obyvatelé Vizovic. Současná zatravněná plocha v zahradě Domu dětí a mládeže (DDM) Zvonek bude přebudována na oplocené víceúčelové hřiště s umělým povrchem, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Gabriela Netopilová Sluštíková.

Investice přijde zhruba na dva miliony korun. Město na ni získalo dotaci z Nadace ČEZ ve výši 800 tisíc korun.

„Sportoviště je navrženo primárně pro nohejbal, volejbal, tenis, malou kopanou, streetball a tak podobně," vyjmenoval Petr Dostál ze správy majetku. Víceúčelové hřiště bude mít rozlohu 36 x 18 metrů. Kromě sezonních sportů jej lidé budou moci využít i v zimě, kdy se promění v kluziště. Chybět nebude ani umělé osvětlení, aby jej bylo možné využít i v době, kdy se dříve stmívá.

„S úpravami terénu a budováním hřiště by stavbaři měli začít v květnu nebo v červnu. Hotovo by mělo být v srpnu tak, aby v novém školním roce nebyl provoz Domu dětí a mládeže Zvonek nijak omezen," dodala místostarostka Alena Hanáková.

V zahradě DDM Zvonek je v současné době několik herních prvků. Příjemné prostředí využívají převážně maminky na mateřské dovolené či děti předškolního věku. Areál je oplocený a volně přístupný.

Nové víceúčelové hřiště s umělým povrchem vyroste v místě, kde doteď byla jen zatravněná plocha. Po dobu výstavby bude zahrada, respektive stávající hřiště, pro veřejnost uzavřeno. Po vybudování nového sportoviště ale pískoviště a další herní prvky nezmizí. Jen se přemístí na zbylou volnou plochu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam