Dýchací problémy kroměřížských novorozenců pohlídají nové přístroje

Foto: Nemocnice Zlínského krajeFoto: Nemocnice Zlínského kraje
Foto: Nemocnice Zlínského kraje
Co se děje 21. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Dětské oddělení Kroměřížské nemocnice získalo od Nadace Křižovatka v rámci projektu Maminko, dýchám 10 monitorů dechu. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Nové přístroje hlídají nejen zástavu dechu, ale jakékoliv nepravidelnosti v dýchání dítěte. V případě potíží okamžitě spustí alarm, díky němuž může být dítěti včas poskytnuta první pomoc.

Monitory v celkové hodnotě 24 550 korun převzal od Nadace Křižovatka primář Dětského oddělení Kroměřížské nemocnice Robert Jeník. „Jsem velmi rád, že můžeme spolupracovat s Nadací Křižovatka. Monitory dechu nám pomáhají v práci, vítají je také maminky hospitalizovaných dětí," podotkl Robert Jeník.

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v ČR aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o syndromu náhlého úmrtí kojenců. Za více než 20 let své existence se nadaci podařilo díky štědrosti sponzorů a dárců vybavit novorozenecká a dětská oddělení českých nemocnic téměř sedmi tisíci monitory dechu v celkové hodnotě 30 milionů korun. „Hlavní činností Nadace Křižovatka je zprostředkování monitorů dechu pro miminka mezi dárcem a nemocnicí. Oslovujeme firmy, instituce či společnosti a díky jejich finanční podpoře zajišťujeme postupné obnovování těchto citlivých přístrojů v nemocnicích v téměř v celé ČR," upřesnila Štěpánka Pokorníková, ředitelka nadace.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam