Podkroví domu s pečovatelskou službou se mění v byty

Foto: MěÚ Valašské KloboukyFoto: MěÚ Valašské Klobouky
Foto: MěÚ Valašské Klobouky
Co se děje 22. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Práce na výstavbě bytů v podkroví valašskoklobouckého domu s pečovatelskou službou pokročily, a tak se volné půdní prostory začaly proměňovat na pět bytových jednotek. Serveru Zlin.cz to oznámila muvčí města Lenka Zvonková.

V exteriéru stavbaři provedli přeložení střešní krytiny, instalovali parozábranu a konstrukci zateplili. Nad rámec projektu byly na vikýřích položeny nové střešní tašky včetně klempířských prvků, aby se předešlo zatékání. Vevnitř pak získala podlaha anhydritový potěr i zateplení, byla zbudována vzduchotechnika, elektroinstalace i napojení rozvodů vody a kanalizace. Nyní se pracuje na dispozicích bytů, hotovo by mělo být do konce března.

„Ze vznikajících bytů budou čtyři sociální, tedy určené lidem, kteří se ocitnou v těžké životní situaci a budou potřebovat střechu nad hlavou. Tyto byty jsou podpořené dotací z IROP. Pátý byt bude v klasickém režimu a město jej buduje z vlastních prostředků," sdělila starostka Eliška Olšáková. Bytové jednotky o velikosti 1+kk budou dosahovat průměrné rozlohy 47 m2.

Aktuálně se v podkroví pečovatelského domu vyrýsovaly dělicí příčky. „Byly vytvořeny sádrokartonové předěly bytů a instalována nová okna s izolačními trojskly. Na řadu přichází sociální zařízení, připravují se dlažby, obklady, výmalby a vybavení zařizovacími předměty," představil postup prací Radek Bařinka, vedoucí odboru investic a strategického rozvoje.

Ve stávajících bytech domu s pečovatelskou službou budou dodány protipožární dveře tak, aby celý objekt odpovídal požárně bezpečnostním předpisům. Na jednotlivých patrech pak na chodbách vzniknou nové skladové a úložné prostory.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam