Na Kocandě vznikne kruhový objezd, propojí Podlesí a Zelinovu ulici

Ilustrační foto - Kocanda (Foto: google/mapy)Ilustrační foto - Kocanda (Foto: google/mapy)
Ilustrační foto - Kocanda (Foto: google/mapy)
Co se děje 23. 2. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN -  Nový kruhový objezd, chodníky i zastávka MHD. Takové novinky chystá zlínská radnice na zlínském sídlišti Jižní Svahy, konkrétně mezi Podlesím a Kocandou.

Obyvatelé Zelinovy ulice a Podlesí V, kteří bydlí na sídlišti Jižní Svahy, se po letech dočkají většího komfortu. Na Kocandě, kde je v současnosti točna MHD, vznikne nový kruhový objezd. Současně s ním tam přibydou i dvě nové cesty, které na něj napojí dosavadní slepou ulici Zelinova a také sídliště Podlesí V.  Pro lidi z této lokality to znamená jedno. Už nebudou muset objíždět prakticky celé sídliště a razit bezmála kilometrovou trasu po Středové ulici jenom proto, aby se dostali ke svým domovům, a nebo aby se mohli vydat směrem na Fryšták. Ti se teď jednoduše a rychle napojí na nový kruhový objezd. „Nová okružní křižovatka bude čtyřpaprsková s vnějším průměrem 40 metrů. V místě točny bude také vybudován objekt sociálního zařízení řidičů,“ přiblížil dále projekt radní zlínského magistrátu Josef Novák, který má na starost oblast dopravy.

Součástí stavby „kruháče“ bude také výstavba nových chodníků, veřejného osvětlení, trolejového vedení, točny pro MHD i zázemí pro řidiče. Tyto stavební akce se bohužel neobejdou bez terénních úprav, což také znamená vykácení kusu zeleně. „Bohužel, někdy je potřeba, aby některým stavbám ustoupila zeleň, ale určitě to nebude až tak dramatické, jako u jiných staveb. Ale já jsem rád, že se to tu postaví. Pro mě se tím zkrátí cesta, protože jezdím do Holešova,“ pochvaloval si místní obyvatel Pavel Zedníček.

 Akce se nachází ve fázi projekční přípravy. „V současné době se řeší dokumentace pro územní řízení a majetkoprávní příprava. Vzhledem k tomu, že majitelem silnice je Zlínský kraj, jedná se o společnou akci s Ředitelstvím silnic Zlínského kraje,“ vysvětlil dále radní města. Celá stavba by měla podle předběžných odhadů stát 27 milionů korun. „Nicméně podrobný položkový rozpočet bude znám až ve fázi zpracování podrobnější projektové dokumentace,“ podotkl Josef Novák. Jak ale dále doplnil, vzhledem k tomu, že tato akce není zařazena do návrhu dopravních investic na rok 2018, konečné rozhodnutí bude na novém vedením města, které bude zvoleno v podzimních komunálních volbách.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam