Technologické inovační centrum Zlín se zařadilo mezi elitu vědeckotechnických parků

foto: inkubatorzlin.czfoto: inkubatorzlin.cz
foto: inkubatorzlin.cz
Co se děje 24. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Technologické inovační centrum Zlín obhájilo akreditaci Společnosti vědeckotechnických parků ČR. Zařadilo se tak mezi třináctku elitních vědeckotechnických parků, serveru Zlin.cz to uvedla projektová manažerka Olesja Lancevská.

Technologické inovační centrum Zlín je společným podnikem Zlínského kraje a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Sídlí v budově 23 v továrním areálu, kde mimo jiné nabízí služby vědeckotechnického parku, podnikatelského inkubátoru či co-workingu. „Kromě toho, že akreditaci vnímáme jako ocenění úrovně naší dosavadní práce, jde o důležitý předpoklad pro další fungování. Například to zvyšuje šanci získat dotace na další rozvojové projekty," řekl k akreditaci platné až do roku 2019 Petr Konečný z Technologického inovačního centra Zlín.

Podmínkou pro akreditaci je například to, aby vědeckotechnický park měl inkubátor pro malé a střední inovační firmy s minimální užitnou plochou 3 000 m2, byly realizovány transfery technologií a nabízeny kvalitní technické a poradenské služby. Dále je důležité, aby subjekt napomáhal výchově k inovačnímu podnikání a spolupracoval s vysokými školami, například formou stáží studentů ve firmách působících v daném vědeckotechnickém parku.

Termín vědeckotechnické parky je v podmínkách České republiky používán od roku 1990 souhrnně pro všechny druhy parků či center. Vědeckotechnické parky se profilují především do tří hlavních typů: vědecký park, technologický park a podnikatelské a inovační centrum. Zakladateli vědeckotechnických parků jsou státní a regionální orgány, univerzity, výzkumné a vývojové organizace, průmyslové podniky, hospodářské komory, finanční instituce, soukromé firmy, sdružení a svazy.

Vědeckotechnické parky vznikly a další jsou připravovány v prostředí vědeckovýzkumných pracovišť a v prostředí vysokých škol, vznikají z iniciativy výrobních, obchodních a dalších podnikatelských subjektů, v pohraničních oblastech, z iniciativy soukromých osob. Stávají se součástí regionálních rozvojových plánů.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam