Řidič ze Zlínska si nechal pod nosem ukrást cenné věci za tisíce korun

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Hasiči a policie 24. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM - Řidič ze Zlínska nahrál svým chováním na smeč zloději, který ho v bystřičské části Hlinsko pod Hostýnem během chvliky připravil o věci za tisíce korun. Serveru Zlin.cz to za kroměřížskou policii uvedla Barbora Balášová.

O tom, že auto není trezor, se přesvědčil dvaačtyřicetiletý muž ze Zlínska. Krátce po 10. hodině dopoledne odstavil na několik desítek minut vozidlo Volkswagen Caddy před restaurací v Hlinsku pod Hostýnem. Toho využil prozatím neznámý pachatel a do vozidla se vloupal.

"Rozbil okénko a ze sedadla spolujezdce odcizil černou textilní tašku s notebookem, fotoaparátem a razítkem a písemnostmi firmy. Společnosti tímto jednáním způsobil škodu odcizením věcí za více než deset tisíc korun, přes dva tisíce pak poškozením automobilu," upřesnila Balášová.

Bystřičtí policisté nyní po pachateli pátrají. V případě jeho dopadení a prokázání viny mu za krádež hrozí až dva roky vězení.

"Opět apelujeme na cestující, aby nenechávali na sedadlech a jiných viditelných místech ve vozidle žádné věci (kabelky, kufříky a jiná zavazadla, mobilní telefony, fotoaparáty, navigaci, notebooky, doklady od vozidla či jiné doklady, oblečení atd.). I zdánlivě bezcenná věc může pachatele nalákat. Před odchodem od vozidla by si také měl každý zkontrolovat uzavření všech oken a dveří," dodala Balášová.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam