Na pozemku naproti Kauflandu by mělo vzniknout moderní parkoviště

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Co se děje 24. 2. 2018 | Autor: Irena Frolová

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Město Valašské Meziříčí plánuje koupit pozemek naproti Kauflandu. Chce zde postavit nové moderní parkoviště jako součást dopravního terminálu, serveru Zlin.cz to řeka mluvčí města Renata Votrubová.

Město Valašské Meziříčí pokračuje v jednání s Českými drahami o koupi pozemku naproti obchodnímu centru Kaufland. V přednádražním prostoru chce postavit záchytné parkoviště typu Park and ride, tedy Zaparkuj a jeď.

Město o tyto pozemky usiluje dlouhodobě. Kvůli plánované stavbě nového dopravního terminálu radnice již dříve koupila část pozemků v areálu Křižanovy pily ve Valašském Meziříčí. „Chci, abychom se posunuli dopředu a začali co nejdříve projektovat a následně i stavět. Naším cílem je vybudovat moderní integrovaný dopravní terminál a bezpečně tak propojit autobusovou, vlakovou a osobní dopravu. Také zde plánujeme postavit vysokokapacitní parkoviště, kde řidiči odstaví svá auta a dál budou pokračovat do centra městskou hromadnou dopravou," uvedl na pracovní schůzce se zástupci Českých drah a Správou železniční dopravní cesty starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek.

Valašské Meziříčí je podle něj jeden z největších dopravních uzlů ve Zlínském kraji, a proto má město zájem o co nejrychlejší nákup pozemku přednádražního prostoru. Město chce současně cestujícím zajistit větší komfort i bezpečnost a celý prostor také zkulturnit. „Nevidím žádný problém, proč by se prodej neměl uskutečnit," poznamenal ředitel brněnské Regionální správy majetku Českých drah Vladimír Čevela. Na setkání se dále hovořilo o konkrétních krocích vedoucích k samotnému nákupu pozemku ze strany města.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam