Požár osobního automobilu v garáži hasily tři jednotky hasičů

Foto: HZS ZKFoto: HZS ZK
Foto: HZS ZK
Hasiči a policie 23. 2. 2018 | Autor: TZ HZS ZK

KROMĚŘÍŽSKO - Dnes odpoledne hořel osobní automobil v garáži rodinného domu ve Velkých Těšanech na Kroměřížsku.

Požár byl hasičům ohlášen v 15.14 hodin. Operační důstojník vyhlásil požární poplach profesionálním hasičům z Kroměříže a dobrovolným hasičům z Kvasic a Velkých Těšan. Hasiči vyjeli k požáru s třemi cisternovými automobilovými stříkačkami a jedním dopravním automobilem.

Průzkumem hasiči zjistili, že hoří nejen v garáži, ale že plameny pronikly do dřevěného stropu nad garáží. Hasiči vypnuli hlavní vypínač elektřiny. V dýchacích přístrojích omezili šíření požáru s jedním vysokotlakým proudem vody a jedním útočným proudem C. Prostor garáže a přilehlých místností byl zakouřený. K odvětrání byl nasazen jeden přetlakový ventilátor. K zjištění skrytých ohnisek hoření prováděli hasiči kontrolu teploty stavebních konstrukcí s termokamerou. Podhled v garáži musel být částečně odstraněn a skrytá ohniska dohašena. Hasební práce byly ukončeny v 16.39 hodin a místo požáru bylo předáno majiteli objektu. Na dohlídku byli ponecháni dobrovolní hasiči z Velkých Těšan.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

Vyšetřovatel zjistil, že při odstraňování laku na karoserii byl použitý plynový přístroj. Od plamene se vznítilo čalounění. Osoba, provádějící práce na vozidle, se snažila požár uhasit s kbelíkem vody. Tento postup hašení však nebyl účinný, proto byl požár oznámen hasičům.

Příčinou požáru bylo určeno nedbalostní jednání při používání otevřeného ohně.

Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 110 000 korun.

Uchráněné hodnoty byly stanoveny v předběžné výši 1 000 000 korun.

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam