Zelenáčova Šopa chystá Hudební jaro plné zajímavých koncertů

Vojtech Szabó & Swingtet (Foto: Zelenáčova Šopa)Vojtech Szabó & Swingtet (Foto: Zelenáčova Šopa)
Vojtech Szabó & Swingtet (Foto: Zelenáčova Šopa)
Kultura 26. 2. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN – Jarret, Szabó, Jack´s band nebo F DUR jazzband. Mnoho dalších zajímavých hudebníků se představí ve zlínské Zelenáčově Šopě v rámci Hudebního jara, sdělil serveru Zlin.cz Martin Čurda Juřík.

V úterý 27. února vystoupí kapela Jarret & Kofe@Vlna. "Jarret je Indierocková nebo folkrocková skupina, která svou stylovou nezařaditelností přivádí kritiku k šílenství. Přitom jde o pouhé respektování textu s absencí strachu použít při aranžování jakékoliv prostředky. Jde vesměs o původní tvorbu Bohouše Vašáka doplněnou o písně spřízněných autorů," řekl Juřík.

Ve čtvrtek 1. března zahraje Vojtech Szabó & Swingtet. Koncert Vojtěcha Szabó s kapelou Swingtet zahraje podle Juříka pecky od Djanga Reinhardta. "Francouzský gypsy swing 40.let virtuozního charakteru není potřeba představovat. Vojta Szabó akordeon Tomáš Honsa kytara Vojta Emer café kytara Roland Hamaj kontrabas. Po koncertě budou k prodeji debutová CD," přiblížil Juřík.

Sobota 3. března bude patřit Jack´s bandu a jeho hostu Sakrapes. Bude se křtít CD. Jack´s band je bluegrass-country ze Zlína. Pavel Nášel - Jack kapelník, mandolinista, zpěvák, textař a tahoun kapely... " Naše kapela se vůbec nejmenuje po mně, ale po jednom zlatavém moku, který máme rádi," uvedl Zdeněk Šindler - Šídlo hospodář, kytarista a dodavatel nadšení v kapele.

V úterý 6. března se mahout návštěvníci Šopy těšit na Pavlínu Jíšovou a přátele. Pavlína Jíšová se hudbě věnuje celý život. Výraznou jihočeskou osobností se stala především jako zpěvačka folkové hudby a příbuzných žánrů. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech. Své písně, texty a hudbu představuje především ve své kapele Pavlína Jíšová & Bababand.

V neděli 11. března zahraje Zlíňanům známý F DUR jazzband. Kapela staví na výjimečném projevu vokalistů Zuzany Sapárové a Rolanda Hamaje, precizní rytmice a sólistech v dechové sekci. Vystupuje pravidelně nejen v hudebních klubech po celé republice, ale i na festivalech s mezinárodní účastí.

Začátky koncertů jsou vždy v 19 hodin, předprodej na koncerty je od pondělí do pátku v době od 11 do 20 hodin u baru Zelenáčovy Šopy.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam