Samopalem málem vystřílel své příbuzné, odmítá se však léčit

Budova zlínského krajského soudu (Foto: Zlin.cz)Budova zlínského krajského soudu (Foto: Zlin.cz)
Budova zlínského krajského soudu (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 27. 2. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN – Za mřížemi má strávit 15,5 let za to, že před třemi lety ve Zlíně málem vyvraždil své příbuzné. Přesto se cítí natolik v pořádku a zdráv, že odmítá nastoupit na psychiatrickou léčbu. U soudu ale se svým požadavkem, nebýt zavřen v ústavu, neuspěl.

Už tomu budou tři roky, co obyvatele Zlína, zejména části Pasek, vyděsil David Medřický. Vše se totiž odehrálo jen pár dnů poté, co došlo k hrůzné střelbě v restauraci v Uherském Brodě. Medřický s 3,2 promile v krvi přišel do domu, kde bydlela jeho teta i strýc. Šel do sklepa, protože tam byl schovaný samopal. Ten nabil a šel do místnosti, kde jeho teta odpočívala na pohovce. Zbraní namířil proti ní.  „Řekl, že už po něm nebudu chtít žádné peníze a namířil na mně zbraň. Vůbec jsem nevěděla, co se děje, on vystřelil, já jsem mu řekla ať jde hned pryč. Vystřelil podruhé a najednou jsem cítila bolest v noze," popisovala před třemi lety u soudu Medřického teta. Ta prý v hrůze volala na svého manžela, aby jí šel pomoci. „Uviděl jsem Davida, jak tam stojí se zbraní. Najednou se otočil ke mně, říkal jsem mu, co tam dělá, on na mne mířil, proto jsem mu hlaveň odklonil a vyšel výstřel do stropu, za ním pak padly ještě další tři," uvedl manžel postřelené ženy. Samopal se mu nakonec podařilo synovci vytrhnout z rukou a útočníka zpacifikovat. Postřelená žena si ještě dokázala zavolat záchranku, ale pak omdlela. Ženu museli lékaři ihned po převozu operovat.

Medřického nakonec zlínský krajský soud potrestal za pokus o dvojnásobnou vraždu 15,5letým vězením. Po odpykání tohoto trestu měl ještě nastoupit na ústavní psychiatrickou léčbu. Tam se ale Medřickému příliš nechce, a proto v pondělí požádal soud, aby jeho léčbu překvalifikoval jenom na ambulantní. V praxi by to znamenalo, že až vyjde z vězení, nebyl by dál zavřený na klinice, ale už by pouze docházel k psychiatrovi na sezení. Ale s touto myšlenkou neuspěl. „Soud si vyžádal znalecké posudky a podle nich není možné změnit druh léčby, proto tento návrh senát zamítl,“ vysvětlil po skončení jednání žalobce Leo Foltýn.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam