Neplatící pasažér skončil v poutech

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 28. 2. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN – Nápad svézt se taxíkem bez placení se dvojici mužů ve Zlíně moc nevyplatil. Policie vedla jednoho z nich v poutech a oběma hrozí vysoká pokuta, popsal serveru Zlin.cz mluvčí Městské policie Zlín Pavel Janík.

Že by se svezli zadarmo, na to přišli oba chlapíci již seriózního věku v pondělí 26. února večer. "Na odvoz k autobusovému nádraží si společně objednali taxi, ale v cíli své cesty odmítli zaplatit za poskytnutou službu. Půlhodinu před půlnocí se proto jeho řidič obrátil o pomoc na hlídku Městské policie Zlín, která shodou okolností projížděla kolem," popsal případ Janík.

Strážníci vyzvali oba cestovatele, ať prokážou svou totožnost, vyhověl jim ale jen pětašedesátiletý muž z Luhačovic. "Druhý přítomný s hlídkou nespolupracoval a byl navíc vulgární," postěžoval si policista.
Když podle jeho slov nepomohlo ani zevrubné poučení o možných následcích jednání, následovalo jeho předvedení na policejní služebnu.

Co následovalo pak? Kladení odporu na jedné straně a použití donucovacích prostředků na té druhé. Vzápětí přišlo na řadu nasazení pout a společné cestování služebním vozem.

"Poté bylo zjištěno, že se jedná o pětapadesátiletého muže ze Zlína," popsal dále Janík. Nebylo tedy pochybnosti, zda nejde třeba o dvacetiletou ženu z Prahy. "Který se svým protiprávním jednáním zařadil mezi podezřelé z přestupku proti veřejnému pořádku," pokračoval zástupce ředitele městských strážníků. To bude mít podle jeho slov dohru před správním orgánem, kde mu hrozí až desetitisícová pokuta.

Z tohoto případu jasně vyplývá, že cestovat bez peněz taxíkem se opravdu nevyplatí. Zejména ne na krátké vzdálenosti.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam