Problém s opilci, nejen za volantem, řeší i v Kroměříži

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)Ilustrační foto (Foto: Pixabay)
Ilustrační foto (Foto: Pixabay)
Hasiči a policie 28. 2. 2018 | Autor: Frolová Irena

KROMĚŘÍŽ - Městská policie v Kroměříži o víkendu přistihla dva motoristy, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu. Muže a ženu teď čeká postih od policie, informoval server Zlin.cz ředitel městské policie v Kroměříži Libor Kubiš

Pětatřicetiletá řidička nadýchala více než jedno promile alkoholu, o devět let starší šofér jen o čtyři setiny promile méně. "Oba případy si k vyřešení převzala Policie ČR," uvedl Libor Kubiš. Zmíněná žena v sobotu nerespektovala dopravní značení STOP, proto ji hlídka zastavila. "Řidička strážníkům řekla, že si dopravního značení nevšimla. Během řešení přestupku však z chování dotyčné vzniklo podezření, že je pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška byla s pozitivním výsledkem," popsal Kubiš.

Druhého provinilce strážníci odhalili, když řešili jinou dopravní situaci. Muž se přihlásil k jednomu ze zaparkovaných vozidel a prokázal, že nepřekročil povolenou dobu parkování. "Při komunikaci se ale strážníkům zdálo, že jde z dotyčného cítit alkohol, proto jej upozornili, ať s vozidlem už dnes sám neodjíždí. O vzniklé situaci informovali operátorku, která místo pro jistotu monitorovala," řekl Kubiš. Ukázalo se, že to mělo smysl. Řidič totiž po odjezdu hlídky nasedl do auta a z místa odjel. Strážníci ho zastavili na Milíčově náměstí a dechovou zkouškou prokázali, že pil před jízdou alkohol.

Další opilec v sobotu ráno rozhazoval dopravní značení v ulici Farní, které je připraveno na chystanou opravu Vodní ulice. "Navíc to dělal takovým způsobem, že málem rozbil okolní výlohy. Přijíždějící hlídka muže uviděla s dopravní značkou v ruce. Ten ji ihned odhodil a snažil se z místa odejít. Dvaadvacetiletý mladík byl ale zadržen a ze svého jednání se bude zpovídat správnímu orgánu," doplnil Kubiš s tím, že muž nadýchal dokonce 2,73 promile alkoholu.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam