Karlovice budou hostit soutěž Zimní železný hasič i Maškarní lyžovačku

Ilustrační foto (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)Ilustrační foto (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)
Ilustrační foto (Foto: Resort Valachy Velké Karlovice)
Co se děje 2. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

VELKÉ KARLOVICE - Nadcházející víkend bude ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích nabitý zajímavými akcemi. Zápolit zde budou hasiči v dýchacích přístrojích a lyžařská sezóna zde pak vyvrcholí Maškarní lyžovačkou, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

V sobotu 3. března se mohou malí lyžaři zapojit do posledního letošního závodu O pohár strašidýlka Razuláka na sjezdovce Horal. Závod ve slalomu je vhodný i pro nejmenší děti, které mohou závodit v doprovodu rodičů.

U sjezdovky Razula zase budou mít v sobotu 3. března lyžaři postaráno o zajímavou podívanou díky soutěži Zimní železný hasič Velkých Karlovic. Účastníci se tu utkají na soutěžní trati vedle sjezdovky Razula v řadě disciplín, které musejí absolvovat v zásahovém oděvu a s dýchacím přístrojem. Akci pořádá Sbor dobrovolných hasičů Velké Karlovice – Tísňavy. Začátek je v 9.00 hodin.

Neděle 4. března bude ve velkokarlovickém Ski areálu Razula opět patřit dětem. Na rodinné sjezdovce Horal se uskuteční tradiční Maškarní lyžovačka, která je každoročně vyvrcholením lyžařské sezóny.

"Ačkoli v těchto dnech teploty klesají hluboko pod bod mrazu, podle předpovědi počasí se má v těchto dnech výrazně oteplit a v neděli se bude teplota pohybovat kolem nuly, což slibuje pro tuto oblíbenou rodinnou akci ideální podmínky," poznamenala Žáčková.

Na svahu bude připravena sjezdová trať s překážkami ozdobenými sladkostmi, které si mohou děti během lyžování „ulovit". Vítáni jsou nejen účastníci na lyžích, ale i na bobech či na sáňkách. Děti, které dorazí v maskách, lyžují po celý den zdarma. Bude se také soutěžit o nejoriginálnější a nejhezčí masky, které získají atraktivní ceny. Návštěvníky přijde pozdravit maskot Ski areálu Razula, strašidýlko Razulák, a také Maxipes Fík a žabák Coqui.

Registrace na Maškarní lyžovačku začíná v 9.00 hodin, soutěžní jízdy masek se uskuteční od 10.30 do 12.00 hodin, ve 13.00 se koná vyhlášení vítězů.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam