Zaječí mládě se choulilo na chodníku, teď se choulí v útulku

Foto: Městská policie ZlínFoto: Městská policie Zlín
Foto: Městská policie Zlín
Co se děje 1. 3. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍN - Mládě zajíce se choulilo a třáslo zimou na poměrně frekventovaném chodníku na sídlišti Jižní Svahy. Jak si s touto situací poradili zlínští strážníci, o tom informoval server Zlin.cz jejich mluvčí Pavel Janík.

V podvečerních hodinách objevila zoufalého hlodavce kolemjdoucí žena. Protože se jí nebohého tvora, kterému reálně mohlo hrozit zašlápnutí od nepozorného chodce, zželelo, odnesla ho na nedalekou služebnu Městské policie Zlín.

Strážníci od ní mládě zajíce převzali a následně je předali kolegovi z odchytové služby, který ho převezl do zlínského útulku.

"Upozorňujeme však veřejnost, že mláďata volně žijících zvířat obvykle není potřeba v přírodních podmínkách zachraňovat. Zdravý jedinec je plně vybaven k přežití i za klimatických podmínek, které se mohou lidem zdát jako špatné. Matka se dokáže o svá mláďata postarat a k uspokojení jejich základních potřeb patří zajišťování potravy. Přitom se však musí od mláďat vzdálit a ta se pak mohou člověku jevit jako opuštěná. Dotyk lidské ruky však způsobí, že zdánlivě opuštěné mládě již rodiče nepřijmou zpět, což pro ně poté znamená jistou smrt," vzkázal případným dalším zachráncům Janík.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam