Strážníci řešili loni 2500 přestupků, většinu v oblasti bezpečnosti a dopravy

Ilustrační foto (Foto: Městská policie Rožnov pod Radhoštěm)Ilustrační foto (Foto: Městská policie Rožnov pod Radhoštěm)
Ilustrační foto (Foto: Městská policie Rožnov pod Radhoštěm)
Hasiči a policie 2. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Městská policie v Rožnově pod Radhoštěm řešila v roce 2017 celkem 2501 přestupků. Většina z nich se týkala přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, řekl serveru Zlin.cz mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Rožnovská policie má 22 uniformovaných strážníků a jednu administrativní pracovnici. „Za uplynulých 12 měsíců přijali od fyzických nebo právnických osob 2541 oznámení a řešili 2501 přestupků,“ informoval Gross.

Policisté také udělovali pokuty. „Dali jsme 1510 blokových pokut a předali 68 oznámení ke správnímu řízení. Strážníci také předvedli na Policii ČR pět hledaných osob,“ doplnil ředitel Městské policie Rožnov Aleš Pilař.

Městská policie v Rožnově nedohlíží pouze na veřejný pořádek nebo silniční provoz. „V loňském roce jsme například odchytili 104 zvířat. Kromě toho spolupracujeme s řadou subjektů při zajišťování velkého množství kulturních nebo společenských akcí nejen v Rožnově, ale v rámci uzavřených veřejnoprávních smluv také v obcích mikroregionu,“ řekl Pilař.

V oblasti prevence kriminality strážníci realizovali besídky a přednášky na mateřských, základních i středních školách a prezentovali činnost městské policie také na akcích, jako jsou například „Kdo si hraje, nezlobí“, Branný závod všestrannosti a další. „Zaměřujeme se také na potírání podomního prodeje. Kromě toho zajišťujeme denní ranní dohled na přechodech a realizujeme projekt SOS telefonů pro seniory,“ uzavřel Pilař.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam