Press cup po třiadvacáté. Už mu rostou vousy?

V oranžovém vítězní hasiči minulého ročníku (Foto: Vlastimil Langer)V oranžovém vítězní hasiči minulého ročníku (Foto: Vlastimil Langer)
V oranžovém vítězní hasiči minulého ročníku (Foto: Vlastimil Langer)
Sport 1. 3. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Nejstarší regionální halový fotbalový turnaj je zase tady. Press cup pořádaný zlínským Syndikátem novinářů se odehraje ve zlínské Sportovní hale Euronics tuto sobotu 3. 3. Už mu pomalu začínají růst vousy.

"Někdy, tuším v roce 1997, jsme hráli, mimo jiné s kamarádem a bývalým excelentním ligovým kanonýrem Vernerem Ličkou. Byli jsme úspěšní, přesné umístění se mi ale vypařilo z hlavy," (ne)vybavuje si dnes už pár hodin bývalý trenér fotbalistů Zlína Bohumil Páník.

Turnaj byl původně opravdu až na výjimky novinářský, je k nevíře, že po hrací ploše běhaly desítky aktivních žurnalistů.

Ti se postupně vytráceli, přibývala ale spousta osobností. Fotbalisté, hokejisté, policisté, hasiči, zástupci zlínské radnice i moře jiných týmů.

Ke stálicím a letošním účastníkům patří vždy věrní fotbalisté Pragokoncertu, Magistrátu města Zlína se zkušeným trenérem Antonínem Bradáčem, novináři mají svůj tým, který vede bojovník nejbojovnější, reportér TV Prima Robert Heč, tahoun týmu Syndikátu zvaný Messi z Lazů. 

Ten letos do týmu přilákal třeba ředitele Městského divadla, loni nejlepšího hráče turnaje Petra Michálka.

"Dám do toho vše, jsem v permanentním tréninku, nový tým mne inspiruje," hlásí úspěšný dramatik, manažer i režisér.

Na prvenství si určitě dělají zálusk Lékaři Krajské nemocnice T. Bati.

Černým koněm může být nováček z Bystřice pod Hostýnem. Ten povede do bojů bývalý výborný ligový fotbalista František Rolinc. "Máme natrénováno, jsme sehraní, chceme co nejvýše, třebaže víme, že konkurence bude i letos skvělá," hlásí sympatický "Ferry."

První hvizd rozhodčích se ozve v 8.30, na nejlepší celky čekají parádní ceny, stejně tak je mají organizátoři i pro nejlepšího střelce, hráče i brankáře turnaje.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam