Kvůli silným mrazům byly přerušeny práce na ohledávání druhého epicentra výbuchu ve Vrběticích

Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Hasiči a policie 3. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

VLACHOVICE-VRBĚTICE - Nepříznivé počasí, především silné mrazy, které v posledních dnech zasáhly i Zlínský kraj, si vyžádaly přerušení prací ve vlachovické části Vrbětice na nezbytně nutnou dobu. V ohledání druhého epicentra exploze budou policisté pokračovat, až budou klimatické podmínky příznivější, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Lenka Javorková.

V posledních dnech se průměrná teplota v epicentru exploze v muničním areálu ve Vrběticích pohybovala kolem - 15 °C, což znemožňovalo práci pyrotechniků při ohledání místa činu, jelikož zemina a trosky jsou promrzlé několik desítek centimetrů a nelze od nich bez zvýšeného rizika oddělovat munici a její komponenty.

"Z důvodu zvyšující se rizikovosti prováděných prací v muničním areálu rozhodl velitel zásahu od 19. února dočasně práce přerušit. Přerušeny tak jsou jak činnosti v epicentru, tak i plošný pyrotechnický sběr a hloubkový pyrotechnický průzkum. Střežení areálu nadále trvá," konstatovala policejní mluvčí.

Složky integrovaného záchranného systému tento čas využívají k provádění nezbytných revizí, oprav a k údržbě techniky, která je v průběhu prací vysoce zatěžována. Jeden pyrotechnik se denně věnuje kontrole stavu epicentra a souvisejících ploch, při níž zjišťuje venkovní teplotu, množství sněhu a stav půdy. Kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám se opozdí i nasazení čtyř armádních pyrotechniků a čtyř ženistů Armády České republiky, kteří měli v areálu pracovat od začátku března.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam