Ve Zlíně bude jednat česká vláda

Andrej Babiš (Foto: Zlin.cz)Andrej Babiš (Foto: Zlin.cz)
Andrej Babiš (Foto: Zlin.cz)
Politika a ekonomika 3. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Problémy v regionální dopravě, zdravotnictví, školství, zemědělství, v oblasti sociálních věcí, v kultuře i v dalších resortech projedná Rada Zlínského kraje v čele s hejtmanem Jiřím Čunkem při pondělní návštěvě vlády ČR ve Zlínském kraji vedené premiérem Andrejem Babišem. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí hejtmantví Adéla Kousalová.

„Chceme vládu co nejefektivněji seznámit s věcmi, při nichž potřebujeme pomoc státu – ať už legislativní nebo finanční. Premiéra a ministry vezmeme například na místo, kde stále stojí výstavba D49 kvůli křečkovi, i k připravované stavbě rychlostní komunikace D55. Vláda od nás dostane podklady s jasnými doporučeními, jak nám být oporou při řešení regionálních problémů," řekl hejtman Jiří Čunek.

V sídle kraje se uskuteční společné jednání Rady Zlínského kraje a vlády v demisi. Vládní delegace navštíví také Kroměřížskou nemocnici a Krajskou nemocnici T. Bati ve Zlíně, Památník T. Bati, Vlachovice, kde má vzniknout nové vodní dílo, nádraží ve Vsetíně a další místa.

Součástí programu bude také společný oběd se starosty obcí s rozšířenou působností.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam