Policie dopadla notorického zloděje, který krade už 14 let

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 4. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V rukou zlínské policie skončil dvaatřicetiletý zloděj, který v obchodech opakovaně kradl potřeby určené k holení. Za krádež žiletek mu tentokrát hrozí až tříleté vězení, serveru Zlin.cz to oznámila policejní muvčí Monika Kozumplíková.

Naposledy si lapka vyhlédl prodejnu v centru Zlína a i s lupem se mu podařilo utéct. Ochranka ho ale venku dohonila a předala policistům. Ti muže zadrželi a umístili do policejní cely. Ukradené zboží vrátili zpět do prodejny.

"Při prověřování celé události vyšlo najevo, že to nebyla rozhodně první krádež, kterou měl dvaatřicetiletý muž z obce na Zlínsku na svědomí. Ve stejné prodejně kradl pouhých šest dnů předtím. Předmětem jeho zájmu byly v obou případech pouze předměty určené k holení. Ukradl celkem 27 balení holících hlavic a jeden holicí strojek, celkem za bezmála 10 tisíc korun," podotkla Kozumplíková.

Policisté hned následující den sdělili notorickému zloději ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu krádež. Vzhledem k tomu, že muž byl za stejné krádeže totožného zboží potrestán již v loňském roce a je ve zkušební době, hrozí mu nyní trest odnětí svobody až na tři roky. Zloděj žiletek rozhodně není policistům neznámý. V jeho rejstříku trestů je již 11 záznamů. Poprvé stanul před soudem v 18 letech, krádežím se tak věnuje už celých 14 let. Ze svého posledního pobytu ve věznici se vrátil v polovině prosince loňského roku.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam