Vizovičtí předškoláci si opět mohli vyzkoušet školu nanečisto

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vizovice)
Co se děje 4. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

VIZOVICE - Přes šest desítek předškoláků poprvé usedlo do vizovických školních lavic. Ještě před zápisem do první třídy si tak vyzkoušeli, jaké to od 1. září může být, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí vizovické radnice Gabriela Netopilová Sluštíková.

Akci s názvem Škola nanečisto ZŠ Vizovice připravila už potřetí. „Hlavním cílem je odbourat stres dětí při zápisu do první třídy. V dubnu přijdou do prostředí, které už znají, kde už byly," řekla zástupkyně ředitelky Lucie Navrátilová.

Na předškoláky čekal nabitý program. Nejprve si vylosovali barevné klíče, podle kterých se rozdělili do šesti připravených tříd. Na začátku hodiny nechybělo tradiční zvonění a pak už začalo samotné „vyučování" plné pohádek, otázek na jejich znalost, počítání, poznávání barev i určování pravé a levé strany. V další části pak přišlo na řadu stříhání, lepení či třídění obrázků. Nechyběly ani hry, při kterých děti, ač se navzájem často neznaly, musely spolupracovat. To vše za přítomnosti rodičů, kteří zábavné hodině přihlíželi ze zadních lavic.

„Rodiče často chodí k zápisu nerozhodnutí, zda dítě do školy dát či ne. Tady mají možnost jej vidět přímo v procesu, jak se projevuje v kolektivu, reaguje na paní učitelku, plní jednotlivé pokyny. Vidí, co mu nejde, v čem by potřebovalo se zlepšit, s čím pomoci," uvedla zástupkyně ředitelky ZŠ Vizovice Lucie Navrátilová. Po skončení hodiny někteří rodiče využili možnosti a s učitelkami konzultovali, jak se jejich předškolák choval.

Zápis do první třídy se v ZŠ Vizovice uskuteční 6. dubna. Jako každý rok vedení školy očekává, že k němu přijde 70 až 80 dětí, z toho 17 se k zápisu dostaví opakovaně po loňském odkladu školní docházky. Na začátku září prvňáčci usednou do školních lavic ve třech třídách.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam