Galerie ve zlínském zámku hostí novou výstavu manželů Kovalových nazvanou Spolu

Ilustrační foto (Foto: Zlínský zámek)Ilustrační foto (Foto: Zlínský zámek)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský zámek)
Kultura 4. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Výstavu obrazů manželů Anežky a Miroslava Kovalových otevřela v těchto dnech Galerie Václava Chada na zámku ve Zlíně. Pod příhodným názvem Spolu zde vystaví malby a kresby autorů, kteří žijí a tvoří v severomoravském Sobotíně, server Zlin.cz o tom za galerii informovala Kateřina Martykánová.

Výstava je přístupná až do 13. května. Setkat se s autory osobně budou moci zájemci při komentované prohlídce 19. dubna v 17.00 hodin.

Expozici připravil přímo jeden z tvůrců, Miroslav Koval. Inspirací pro jeho tvorbu se stala příroda: „Všechno, co jsem kdy hledal svou kresbou, malbou nebo i fotografií, bylo mi nahlížením do řádu přirozeného světa; pokusem přiblížit se kresbou znakovému písmu knihy země, kde každý drn trávy je celistvým vesmírem. Kreslím v rytmu vůle a podvolení se jí. Kreslím a neptám se proč. Samotný proces je mi odpovědí: je potvrzením si, že ještě vidím a cítím... že ještě jsem. Je životní nezbytností a zmatky světa do ní nevpouštím."

Anežka Kovalová vidí inspiraci pro své obrazy v obyčejných věcech okolo sebe. „Mou pravdou je pravda staré dřevěné podlahy. Je to bílé světlo v okně. Zbylé stopy sněhu na ploše Země. Omletý kámen. Stěna lesa. Předjarní nahota zahrad. Kánonický tvar hrušky. Samota místa. Ztemnělý keř. Stůl a zeď. Kopec a cesta. Vítr. Padání deště, světla a tmy..." vypráví sama autorka.

Výstava Spolu v Galerii Václava Chada v prvním poschodí zlínského zámku do 13. května. Otevírací doba je od úterý do pátku od 14.00 do 17.00 hodin, v sobotu od 10.00 do 17.00 a v neděli od 14.00 do 17.00 hodin. Vstupné je v jednotné výši 50 korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam