Sezonu na holešovském zámku odstartuje noční prohlídka, tahákem bude výstava obrazů Joži Uprky

Zámek Holešov (Foto: MKS Holešov)Zámek Holešov (Foto: MKS Holešov)
Zámek Holešov (Foto: MKS Holešov)
Co se děje 4. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

HOLEŠOV - Sezona 2018 na zámku v Holešově nabídne pestrý kulturně-společenský program. Vedle tradičních akcí, jako je festival židovské kultury nebo bleší trhy, jsou naplánovány koncerty, divadla a talkshow, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí Městského kulturního střediska Holešov Dana Podhajská.

Zámek oficiálně otevře v sobotu 14. dubna noční prohlídkou v duchu večerníčkových seriálů a pohádek. Podvečer v zámeckých prostorách nabídne soutěže, zábavu, klaunskou show s balonky, na nádvoří dobový kolotoč a doprovodný program. Noční prohlídka se koná od 15.00 do 19.00 hodin.

Nabídce bude vévodit výstava Jiřího Uprky, jehož obrazy v Holešově visely už před devíti lety. Významný výtvarný projekt tehdy na nově zrekonstruovaném zámku odstartoval tradici velkých výstav a raritou bylo devatenáct pastelů ze série Kožuchy. Tyto kresby sloužily jako předlohy pro slavný grafický soubor, který vyšel i knižně, a jsou majetkem Městského kulturního střediska Holešov. "Letos na zámku představí obdobnou kolekci jako v roce 2009 včetně slavných pastelů. Uprkovo dílo bude v Zámecké galerii k vidění od června do září," upřesnila Podhajská.

Další výstavy jsou plánovány především k výročí 100 let republiky a některé budou mít i open air variantu v zámecké zahradě.

Z hudební nabídky na rok 2018 je možné jmenovat například koncert Věry Martinové, která 18. dubna vystoupí ve Velkém sále. 7. července zahraje na nádvoří Bludověnka, ale již 6. března v předsezonním čase vystoupí v New Drive Clubu publicista Jiří Černý.

Z divadelních představení se letos veřejnost může těšit na Fridu Kahlo v podání Světlany Nálepkové nebo talkshow Jiřího Krampola. Za dětmi přijede Michal na hraní. V létě se opakuje promítání filmů s kinematografem bratří Čadíků, který loni v Holešově hostoval poprvé a byl úspěšný.

Návštěvnost na holešovském zámku rok od roku stoupá. Loni památku navštívilo 27 tisíc lidí, v roce 2016 o dva tisíce méně. Největší zájem budí výstavy. Tou nejúspěšnější v loňské sezoně byla exotická zvířata, na která se přišlo podívat 12 tisíc lidí. Dalších šest tisíc přišlo v období adventu na výstavy betlémů a hobby modely. Populární jsou také pravidelné noční prohlídky na začátku a konci sezony. Během těchto dvou večerů loni dorazily tři tisíce lidí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam