Na zlínské radnici jsou k vidění dobové fotky mapující slavnou filmařskou éru i architektonické skvosty

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlín)
Co se děje 5. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Dvě velmi zajímavé výstavy jsou k vidění na zlínské radnici. Lidé si zde mohou prohlédnout historické snímky zachycující Baťův filmový Zlín nebo architektonické skvosty. Serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Expozice umístěná v přízemí nese název Baťův filmový Zlín a přibližuje předválečné dění ve filmových ateliérech na Kudlově. Po jejich založení Janem A. Baťou v roce 1936 se k divákům začaly dostávat kromě baťovské filmové reklamy se slavnými herci i další naučné filmy a zároveň se již točily i kvalitní dokumentární a reportážní filmy. "V přehlídce ukázek z natáčení nechybí ani fotografie ze zlínské prestižní filmové přehlídky Filmové žně, která se už váže k období druhé světové války. Fotky z ,placu´ doplňují náladové snímky počátků výstavby domů v okolí kudlovských ateliérů," upřesnil Dvořák.

Galerie II. patro diváky přenese rovněž do třicátých a čtyřicátých let minulého století. Druhá výstava s názvem Velké kino je zaměřena nejenom na tuto unikátní budovu architekta F. L. Gahury, ale ukazuje i další dobové snímky okolních architektonických skvostů s nezaměnitelným puncem poklidné prvorepublikové atmosféry.

Obě výstavy u příležitosti 120. výročí narození zlínského podnikatele Jana Antonína Bati radnici zapůjčila společnost Filmfest. Výstavy potrvají do 10. dubna a jsou přístupné v rámci otevírací doby radniční budovy.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam