Léčebné koupele na kožním oddělení jsou díky rekonstrukci pro pacienty příjemnější

Foto: Nemocnice Zlínského krajeFoto: Nemocnice Zlínského kraje
Foto: Nemocnice Zlínského kraje
Co se děje 5. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Denní stacionář na Kožním oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně je zmodernizován. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Denní stacionář Kožního oddělení zlínské nemocnice slouží nejčastěji k ošetření pacientů s atopickým ekzémem a lupénkou. Jeho součástí jsou mimo jiné léčebné koupele. Právě koupelny nyní prošly celkovou opravou.

Stacionář nabízí komplexní léčbu pacientů s kožními nemocemi. Provádí se v něm koupele a světloléčba, k dispozici jsou lokální i celotělové zářiče, obsahující všechny potřebné léčebné vlnové délky, které jsou standardem v léčbě řady kožních chorob včetně lupénky či ekzémů. „Součástí léčby jsou také koupele s přísadou léčivých olejů či roztoků, následně navazuje světloléčba a aplikace zevních léčiv. To v mnoha případech nahrazuje hospitalizaci či lázeňskou léčbu," uvedla primářka Kožního oddělení Krajské nemocnice T. Bati Hana Tomková a dodala, že modernizace koupelen, kdy došlo k výměně van a opravě sprchových koutů, výrazně zlepšila prostředí pro pacienty.

Stacionář Kožního oddělení slouží pacientům denně kromě víkendů a svátků od 7.00 do 20.00 hodin. Ročně je v něm provedeno v průměru 3 500 léčebných koupelí. Kožní ambulance ve zlínské krajské nemocnici ošetřila v roce 2017 více než 21 tisíc pacientů z celého Zlínského kraje.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam