DOPRAVNÍ A LYŽAŘSKÉ INFORMACE: Mrznoucí srážky nejsou vyloučeny ani v tomto týdnu

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz a Pixabay)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz a Pixabay)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz a Pixabay)
Co se děje 5. 3. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Pozor na další mrznoucí srážky. Situace, která nastala uplynulý pátek, kdy se silnice i chodníky doslova proměnily v ledové kluziště, se může znovu opakovat i během tohoto týdne. Teploty sice mají jít postupně nahoru, ale přes noc budou stále klesat pod bod mrazu. Nicméně o víkendu bychom se mohli dočkat až patnácti stupňů.

Zima už skutečně končí a již za pár dnů nás čekají doslova jarní teploty. Ještě během první poloviny týdne se budou denní maxima pohybovat v rozmezí od 2-6 stupňů, v noci budou stále klesat pod nulu. Právě v první polovině týdne meteorologové nevylučují, že by se mohly objevit i mrznoucí srážky. Ty v pátek pěkně zkomplikovaly dopravu. Na řadě míst v kraji se bouralo. Nejvážnější situace byla na otrokovickém obchvatu. „Hromadná nehoda asi 20 vozidel na dálnici D55 se stala kolem půl páté odpoledne a způsobila uzavření dálnice ve směru od Hulína na Zlín na úrovni Otrokovic,“ připomněla mluvčí zlínské krajské policie Lenka Javorková.

O víkendu bychom se mohli dočkat i jarních teplot a meteorologické modely ukazují, že by mohlo být i nad patnáct stupňů. Měsíční výhled počasí Českého hydrometeorologického ústavu říká, že v závěru března se může při jasné obloze oteplit i nad 15 stupňů. Nicméně na horách se v tomto týdnu mají teploty ještě držet kolem nuly nebo jen lehce nad ní. Podmínky pro lyžování tedy budou stále dobré. V lyžařských střediscích Zlínského kraje stále najdete mezi 20-90 cm sněhu, včetně přírodního.  Bílá i Búřov mají 60 cm sněhu, Bílá nabízí 9 sjezdovek v provozu, Búřov dvě. Jezerná ve Velkých Karlovicích nabízí až 60 cm sněhu a v provozu je zde jedna sjezdovka, Kyčerka má 60 centimetrovou sněhovou pokrývku a v provozu je osm sjezdovek. Osmdesát centimetrů a čtyři sjezdovky nabízí Mezivodí, šedesát centimetrů má také areál v Pozděchově a využít zde můžete dvě sjezdovky. Pětačtyřicet centimetrů sněhu je na Pustevnách, kde je v provozu jedna sjezdovka. Čtyři sjezdovky můžete využít na Rališce, kde se lyžuje na 75 cm sněhu, tři sjezdovky jsou otevřené, na Razule je nyní 65 cm sněhu. Skipark Gruň hlásí stále 60 cm sněhu a pět sjezdovek v provozu. Dobré podmínky jsou i ve střediscích na Soláni, stejně tak i na Machůzkách, kde je 90 cm sněhu, Troják má 60 cm sněhu, U Sachovy Studánky je 80 cm sněhu a na Kohútce se lyžuje na 60 centimetrové pokrývce.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam