KAM VYRAZIT TENTO TÝDEN: Velehrad láká na pochoutky z hmyzu

Ilustrační foto (Foto: Turistické centrum Velehrad)Ilustrační foto (Foto: Turistické centrum Velehrad)
Ilustrační foto (Foto: Turistické centrum Velehrad)
Co se děje 5. 3. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zpěvák Jožka Černý, košty vína na Slovácku, ale také gurmánský zážitek v podobě hmyzího menu. To vše tento týden nabízí Zlínský kraj.

Po celý tento týden až do pátku, je na řadě míst ve Zlínském kraji možné si připomenout nebo také poznat osobnost Jana Antonína Bati, od jehož narození uplynulo 120 let.  Archeologové versus detektoráři. Pokud vás tato diskutovaná problematika zajímá, navštivte ve středu 7. března Muzeum jihovýchodní Moravy, kde se od 17.00 uskuteční přednáška na toto téma. „Kromě tohoto stěžejního tématu budou návštěvníci také seznámeni s příklady nálezů z regionu střední a východní Moravy,“ doplnil Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Chtěli byste přispívat do internetové Wikipedie? Pokud ano a jste navíc v důchodovém věku, pak je přímo pro vás určený seminář, který pořádá Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana Uherské Hradiště. Uskuteční se od 17.00 do 18.00, účast je zdarma.

Známý lidový zpěvák Jožka Černý zavítá ve čtvrtek 8. března do Domu kultury v Uherském Brodu. Společně s ním vystoupí cimbálová muzika Gracia. Koncert začne v 19.00. 

V pátek 9. března vystoupí v T-klubu Rožnov pod Radhoštěm od 20.00 dynamické hudební trio Parker – Weller – Drobka. „Dle vlastních slov se věnuje nebojácnému průzkumu kapelové improvizace,“ uvedl dále Zdeněk Urbanovský.

Víkend bude opět ve znamení koštů. V sobotu 10. března se v Babicích v místním kulturním domě budou od 13.00 ochutnávat vína, vstupné za 140 Kč zahrnuje i konzumaci vzorků. O hodinu později se začne koštovat také v Tupesích, konkrétně v tělocvičně ZŠ. Slovácký mok lze také ochutnat i ve Zlechově. Akce začne v 17.00 v místní klubovně SK.

Pokud jste gurmáni a nebojíte se ochutnat ani speciality z hmyzu, vyrazte do Turistického centra ve Velehradě u Uherského Hradiště. „Podávat se bude například moučný červ na listovém salátku nebo cvrček banánový na másle a další gastronomické speciality, které uvaří jeden z nejzkušenějších hmyzích kuchařů v ČR,“ nastínil dále Urbanovský. Kuchařská show s názvem Hmyz na talíři začne 11. března v 17.00.

Až do 25. března je v Květné zahradě v Kroměříži k vidění výstava Kamélie dell´arte. Palmový skleník je instalován jako série obrazů z Commedie dell´arte. Lze se nejen seznámit s příběhem postav, které v ní vystupují, ale také vstoupit do děje. Zahradnické aranžmá je plné romantických zákoutí a nečekaných překvapení. Všemu samozřejmě vévodí kvetoucí kamélie.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam