Uherské Hradiště bude mít nový informační a navigační systém

Foto: MěÚ Uherské HradištěFoto: MěÚ Uherské Hradiště
Foto: MěÚ Uherské Hradiště
Co se děje 6. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Město Uherské Hradiště plánuje rozšíření a obnovení systému rozcestníků, tabulek, map a dalších prvků pro lepší orientaci návštěvníků města. Stávající, léta překonaný informační systém bude nahrazen nadčasovým a funkčním, serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí města Jan Pášma.

Město již vybralo mezi základními návrhy designérů, aby zvolilo to nejlepší řešení. Loni v září byla vyhlášena soutěž na design a výtvarný návrh informačního a navigačního systému města. Konkrétně se jednalo o návrh rozcestníků, informačních výlepových sloupů a ploch, orientačních map, tabulek označujících památkové objekty, tabulí a směrovek s označením ulic, navigačních značek v dlažbě, informačních totemů, vítacích tabulí a zastávkových označníků. Kompletní realizace je rozdělena do dvou etap.

„Dosavadní systém už je zastaralý, nepřehledný a nevyhovující. Navíc neodráží aktuální Grafický manuál značky a vizuálního stylu města," vyjádřil se starosta města Stanislav Blaha. Nyní má město k dispozici vítězný návrh. „Konečné varianty se ještě budou barevně dopracovávat," zdůraznil architekt města Aleš Holý.

Vzhledem k podporovaným aktivitám programu Národního programu podpory cestovního ruchu v regionech pro rok 2018 se nabízí příležitost realizovat první etapu modernizace informačního a navigačního systému zahrnující rozcestníky a rozcestníky s mapou, informační tabule s mapou města, uvítací tabule, výlepové sloupy pro příspěvkové organizace města, informační tabulky na památkově chráněné objekty a významné turistické objekty, s celkovým předběžným rozpočtem 2,2 milionu korun, z čehož polovinu by měla pokrýt dotace.

Přiznaná dotace musí být vyčerpaná do konce letošního roku, ale doba realizace musí být ukončena nejpozději do konce roku příštího (z vlastních zdrojů města).

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam