Studenti z Bystřice p. Hostýnem budou reprezentovat kraj v Brně

Foto: Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod HostýnemFoto: Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem
Foto: Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem
Okno do kraje 6. 3. 2018 | Zdroj: Jan Vandík

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM - Více než dvacet budoucích truhlářů ze Zlínského a Jihomoravského kraje přijelo do Bystřice pod Hostýnem, aby zde poměřili své síly v truhlářských dovednostech. A jak se ukázalo, bystřická nábytkářská škola má mezi svými učni skutečné talenty. Její studenti obsadili první i třetí místo a v dubnu budou Zlínský kraj reprezentovat v celostátním kole.

Regionální kolo celostátní soutěže Regionální kolo celostátní soutěže učňů oboru truhlář uspořádala v polovině února Střední škola nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem. Jihomoravský kraj zastupovalo osm škol a kraj Zlínský čtyři, včetně hostitelské Střední školy nábytkářské a obchodní.

Každá škola vyslala po dvou žácích. Celkem tak soutěžilo 24 žáků v odborných disciplínách. Žáci od prvních okamžiků přistoupili k soutěžnímu zadání s vervou a bylo naprosto jasné, že týmy jsou skvěle připravené a konkurence je veliká. Všichni měli za úkol vyrobit dětskou sedačku.

Vítězem se stal Roman Vilášek, žák hostitelské školy. Radost domácích byla o to větší, že na 3. místě stanul další žák bystřické školy Dominik Sokola. „Mám velkou radost z úspěchů žáků bystřické školy, která tím opět potvrdila svoji vysokou úroveň a profesionalitu. Kvalifikovaných a šikovných mladých truhlářů je na pracovním trhu nedostatek, proto jsme se rozhodli obor Truhlář od 1. září letošního roku zařadit do našeho programu na podporu řemesel v odborném školství. V něm u vybraných oborů vyplácíme stipendia žákům, kteří splní předem stanovené podmínky. Věříme, že to pomůže ke zvýšení zájmu žáků základních škol o tento obor,“ uvedl radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík.

Druhé místo vybojoval Jan Vařeka z Integrované střední školy Slavkov u Brna. Celostátní kolo proběhne v dubnu na veletrhu Mobitex v Brně.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam