Platy učitelů ve Zlínském kraji jsou nejnižší v republice, postěžoval si radní Gazdík

Foto: Jiří BalátFoto: Jiří Balát
Foto: Jiří Balát
Co se děje 7. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Platy učitelů ve Zlínském kraji jsou nejnižší v rámci celé České republiky. Krajský radní pro školství Petr Gazdík proto využil jednání vlády v demisi ve Zlínském kraji a apeloval na nutnost platy ve školství dorovnat, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Především kvůli nutnosti v řádu týdnů vyřešit legislativu a vyrovnat tak rozdíly v platech pedagogických i nepedagogických pracovníků ve školství apeloval na vládu v demisi při jednání ve Zlínském kraji radní pro školství Petr Gazdík.

„Ve Zlínském kraji existuje dramatický kontrast mezi vysokou úrovní školství prokazatelnou v přijímacím řízení i u maturit, a nejnižšími platy pedagogických i nepedagogických pracovníků. V současné době jsme ze 14 krajů na posledním 14. místě. Je to důsledek stávající normativní metody rozpočtu, která nezohledňuje rozdíly ve struktuře regionálního školství. Tyto disparity je třeba již neodkladně vyrovnat," řekl radní Zlínského kraje pro školství Petr Gazdík.

Radní zároveň upozornil na nezbytnost přehodnotit současný systém inkluze a zaměřit se na zachování kvalitního vzdělávání pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami prostřednictvím odborně vzdělaných pedagogů.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam