Německý velvyslanec se ve Zlíně zajímal o boj s africkým morem prasat

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 8. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Výuka němčiny na školách zřizovaných městem, africký mor prasat, hospodářství nebo třeba turistika. Tato a další témata projednali Christoph Israng, velvyslanec Spolkové republiky Německo, a primátor Miroslav Adámek během společného setkání na zlínské radnici, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

„Umět cizí jazyky je velmi důležité. Pomáhá to hospodářství i turistice. Jsem proto rád, že se náš jazyk na zlínských školách vyučuje," konstatoval Christoph Israng. „Jako jeden ze dvou cizích jazyků se němčina vyučuje na téměř všech základních školách, které město zřizuje. Je to jen dobře. Vazby České republiky na Německo jsou velmi silné. Když mluvíme o hospodářství, my si uvědomujeme, že se české ekonomice daří do značné míry i díky tomu, že šlape německé hospodářství," upozornil Miroslav Adámek.

Jedním z důvodů návštěvy německých hostů ve Zlíně bylo i téma afrického moru prasat. Christoph Israng ocenil, jak důsledně s touto nakažlivou chorobou zdejší orgány bojují. „Poděkoval bych i obyvatelům, kteří respektují nařízení, které mají rozšíření afrického moru prasat zabránit," prohlásil německý velvyslanec.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam