Nemocnice zájemcům zdarma vyšetří ledviny

Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Ilustrační foto (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
Co se děje 8. 3. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - V rámci Světového dne ledvin připravilo oddělení nefrologie a dialýzy Uherskohradišťské nemocnice možnost bezplatného vyšetření ledvin. Dne 8. března mohou zájemci přijít do nefrologické ambulance v Uherskohradišťské nemocnici, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Dana Lipovská.

Dne 8. března si mohou lidé nechat vyšetřit ledviny v nefrologické ambulanci Uherskohradišťské nemocnici (boční vchod budovy F tzv. Skleňáku, 2. patro). Akce se uskuteční v čase od 6.30 do 16.30 hodin. "Není potřeba žádné doporučení ani objednání, je však vhodné si přinést ranní moč. Příchozím bude změřen tlak a krevní cukr, vyšetřena moč, případně funkce ledvin," uvedl primář oddělení nefrologie a dialýzy Lubomír Strnadel.

V současné době trpí některým z chronických onemocnění ledvin každý desátý člověk. Řada lidí však o svém onemocnění vůbec neví, neboť nemá žádné výraznější příznaky onemocnění, popřípadě se tyto příznaky přičítají jiným onemocněním – hlavně cukrovce a vysokému krevnímu tlaku. Ledviny navíc často nebolí, takže se pacient většinou do nefrologické ambulance dostaví až v případě, že potřebuje některou z umělých náhrad funkce svých vlastních ledvin. Přitom onemocnění ledvin může odhalit i malý nález při vyšetření moče, případně vyšší krevní tlak. V uplynulých letech odhalili lékaři Uherskohradišťské nemocnice díky podobné akci i několik výraznějších patologických nálezů.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam